Egy bigottan vallásos amerikai anya tragikus története igazolja, hogy a hit és a melegség összeegyeztethető. A szeretet által pedig az ítélkezés, a bűn és bűnösség fogalma átminősül – olvashattátok a Marry Griffith igaz történetéről szóló bejegyzést a Filantropikum oldalán.
Fel lehet vállalni napjainkban Magyarországon a keresztény hitet és a melegséget? A választ a Szimpozion Egyesület támogatásában megjelenő egyik videoblogban kapjuk.
Mészáros György 32 éves koráig szerzetes papként tevékenykedett. Elvégezte a teológiát és neveléstudományból doktorált. Több civil szervezet tagjaként az LMBT emberek egyenlőségéért harcol és nyíltan vállalja melegségét:
“… úgy lehet harmóniában élni, hogy vállalom önmagamat, elfogadom önmagamat, mint meleg és elfogadom magamat, mint keresztény és tudom, hogy az Isten így szeret…”
A YouTubeon is közzétett videóban választ kaptok arra is, hogy egyes vallások mennyire elfogadóak a melegséggel:
“A vallások különböző mértékben elfogadóak a melegséggel kapcsolatban. A buddhizmus nyitottabb, a hinduizmus egyes irányzatai is. A leginkább elutasítónak ma talán az iszlám számít és mellette a kereszténység és zsidóság is megjelenik. Ha azt mondjuk, hogy a kereszténység nem elfogadó a melegséggel kapcsolatban akkor az egy nagyon leegyszerűsítő állítás, sőt nem igaz. A kereszténységen belül is vannak olyan közösségek, amelyek nyitottabbak és olyanok, amelyek zártabbak. A leginkább zártak a szentírást fundamentalista módon értelmező pünkösdista, újabb protestáns közösségek, ahol nagyon gyakran démoninak, betegségnek tartják a melegséget, amiből ki kell gyógyulni. Egyfajta köztes álláspontot foglal el a katolikus egyház, amelynek álláspontja szerint egy rendetlen hajlam, ami nem a Teremtő szándéka szerint van, tehát a melegeknek önmegtartóztató életet kellene élnie… Sok a lutheránus és kálvinista egyház, ahol teljesen elfogadott a melegség megélése, megáldanak meleg párokat, vannak meleg lelkészek, sőt meleg püspökök is…” – mondja Mészáros György a – Meleg szemmel – videoblog tolmácsolásában.