Pozitívnak maradni könnyebb, mint gondolnád. A legnehezebb pillanatokban a hála a csodaszer. Ez a leggyorsabb módja a szorongás feloldásának, a csalódás gyógyításának, a negativitás pozitívra való cserélésének. Ez a legrövidebb út ami a beteljesedéshez vezet. Ez az az energia, ami összeköt Istennel. A titok abban rejlik, hogy abba kell hagyni az ítélkezést, nem a külső alapján ítélni.
Ha abbahagyod az ítélkezést, egy negatív életútnak vetsz véget. Ez nem csekély dolog. Ez egy életre szóló változás a hozzáállásban és a viselkedésben. Ez egy csoda.
De hogyan lehet elérni ezt a csodát?
Az ítélkezést csak a hála segítségével tudod elfelejteni. Ez egy olyan fontos következmény, hogy az egész házban és a világ minden részére nagybetűkkel ki kellene írni. Akár a csuklódra is tetoválhatod, vagy rányomtathatod egy karkötőre.
Az ítélkezés állapotából a kiút a hála állapotába való belépés.
Ez azt jelenti, hogy az eredménytől függetlenül hálásnak kell maradni. Mondj köszönetet azokért a dolgokért is, amelyekről biztosan tudod, hogy nem tudatosan választottál, és amelyeket egyértelműen nem szerettél volna elérni.
Valaki egyszer azt mondta: a boldogság nem az, ha megkapod, amit akarsz, hanem az, hogy azt akarod, amit kapsz. Amikor legközelebb nem azt kapod, amit szerettél volna, nem vagy megelégedve a kívánt eredménnyel, egyszerűen állj meg.
Pár másodpercre csukd be a szemed, és mondd el gondolatban: “Köszönöm, Uram! Köszönöm ezt a csodálatos kincset, amit nekem hoztál”.
Minden pillanat egy kincs, még akkor is, ha nem látod most pontosan. Az élet bebizonyítja neked, ha adsz neki egy esélyt.
Amikor a hála az ítélet helyébe lép, béke tölti be testedet, szelídség veszi körül lelkedet, bölcsesség tölti be elméd. Hagyd, hogy a hála váltsa fel az ítélőképességet, és az egész életélményed öt másodperc alatt javulni fog. Ez azért van, mert a hozzáállásod alakítja a dolgokat. A hozzáállás visszaállít a helyes pályára.
De hogyan lehetsz hálás abban a pillanatban, amikor a körülmények önmagukban is nagyon borzasztóak, szomorúak, vagy akár életveszélyesek? Mindig légy tudatában, hogy az élet minden pillanata rendkívüli lehetőség számodra a benned lévő istenség belső tapasztalatának kinyilvánítására, kifejezésére és megélésére.