Warren Buffett 161,8 milliárd dolláros becsült vagyonnal rendelkezik. A milliárdos 94 éves korában úgy döntött, hogy lemond az évtizedek óta betöltött pozíciójáról, és ezt a döntést a részvényesek május eleji éves közgyűlésén jelentette be. Feladatait 2026. január 1-jétől Greg Abel alelnök veszi át, míg Buffett továbbra is az igazgatótanács elnöke marad. Az amerikai részvénybefektető és üzletember azt is elárulta, mi szerinte a legjobb befektetés.
Ilyen vagyon mellett sokan azt várnák, hogy Buffett a nyugdíjba vonulása után extravagáns életmódot folytat. Ám más hírességekkel és üzletemberekkel ellentétben Warren Buffett egyszerű, okos befektetési elvek szerint él, amelyek világszerte befektetők millióira gyakoroltak pozitív hatást. Egyik legismertebb szabálya: vásárolj és tartsd meg hosszú távon.
„Fel kell készülni arra, hogy egy részvény 50 százalékot vagy még többet zuhanhat, miután megvettük” – figyelmeztet az üzletember, hozzátéve, hogy egyesek érzékenyebbek a félelemre, mint mások.
Egy másik tanács, amit Buffett megosztott, így hangzik: „A készségeidet nem lehet elvenni. Nem erodálhatja őket az infláció. Messze a legjobb befektetés bármi, amivel önmagadat fejleszted, és egyáltalán nem kell érte adózni” – osztotta meg befektetési tanácsként.
Bár ez nem hagyományos befektetési tanács, Buffett szilárdan hisz az állandó önfejlesztés hatásában, ami növelheti a vagyongyarapítás esélyeit.
Buffett szerint ugyanakkor az ingatlanok általában jó befektetést jelentenek infláció idején. „Ezek olyan dolgok, amelyeket egyszer megveszel, és később nem kell tőkét befektetned. Így nem szembesülsz a folyamatos újrabefektetés problémájával, ami az infláció miatt növekvő összegekkel jár” – magyarázta még 2015-ben.
Az üzletember az évek során azt is elmondta, hogy a jó minőségű, a működéshez kevés tőkére szoruló vállalatokat részesíti előnyben, mint például az Apple.
Warren Buffett emellett közismerten szkeptikus az aranyba való befektetéssel kapcsolatban – egy 2011-es, részvényeseknek írt levelében „olyan eszköznek nevezte, amely soha nem fog semmit sem termelni.” Sok más pénzügyi szakértő azonban az aranyat szilárd inflációs fedezeti eszköznek tartja, mivel vásárlóereje hosszú távon stabil.