Bárki mondhat bármit, a lényeg úgyis az marad: fogalmunk nincs, mi történik a halálunk után. De éppen ez a tudatlanság sarkallta az embert arra, hogy létezése óta igyekezzen megmagyarázni az elkerülhetetlen jelenséget, amelyből nincs visszaút. Számos túlvilági-elmélet létezik – néhányat már biztosan te is ismersz. De vajon melyiknek van a legnagyobb „igazságalapja”?
Sokak számára a haláltól való félelem az ismeretlentől való félelemből fakad. Mi történik, amikor meghalunk? Az igazság kiderítésének reményében több kutató – köztük Elon Musk is alkotott már elméleteket a túlvilágról.
Íme, mely variánsok közül válogathatunk, ha kapaszkodót szeretnénk:
1. Szimulációs elmélet – azt feltételezi, hogy életünk, beleértve a Földet és az Univerzumot is, valójában egy mesterséges szimuláció, egy számítógépes játékhoz hasonló valóság. Elon Musk egyike azoknak, akik hisznek ebben az elméletben.
2. Buddhista elmélet – a buddhisták a halál utáni reinkarnációban hisznek. Az elveik szerint a halál csupán egy kapu a következő élethez: a lelked újjászülethet istenként, egy másik emberként, állatként, vagy akár szellemként is bolyonghat.
3. Rasztafári elmélet – a rasztafáriak egyistenhívők, akik hisznek abban, hogy az élet örökké tart, és csak azok halnak meg ténylegesen, akik óvakodnak az igazságtól. Emiatt kultúrájukban nincs hivatalos temetési szertartás.
4. Párhuzamos Univerzum elmélet – ezt az elméletet számos sci-fi filmben és képregényben elevenítették már fel. Azt állítja, hogy miután meghalunk, ugyanabban az Univerzumban születünk újjá, mint korábban, csak más térben és időben élünk.
5. Platón elmélete – a görög filozófus, Platón úgy vélte, a fizikai világ valójában korlátozza a tudásunkat, és amikor az ember meghal, továbblép egy teljesebb életbe.
6. Végtelen élet elmélet – ez az elmélet azt állítja, hogy a halál után azonnal újjászületünk egy másik életbe, ahol már nem emlékszünk az előző életünkre.
7. Fáraó-elmélet – az egyiptomi fáraók hittek abban, hogy a halál átmeneti. Ezért a mumifikálás elengedhetetlen volt ahhoz, hogy a testet megőrizzék egy második életre.
8. Kozmikus elmélet – ez az elmélet szerint tudatunk valójában az Univerzumhoz tartozik, nem pedig a testünkhöz. Ennek az elméletnek a hívei azt állítják, hogy a halál során a tudat visszatér a Forráshoz, a kozmoszba.
9. Paranormális elmélet – ennek az elméletnek a hívei úgy gondolják, a lelkek a halál után is az élők között maradnak a Földön. Azt is hiszik, hogy ezekkel a lelkekkel különböző eszközökkel lehet kommunikálni.
10. Több világ elmélet – ez az elmélet azt állítja, csak ebben az Univerzumban halunk meg, de vannak más környezetek, ahol folytatjuk az életünket.