KuriózumRuth Bader Ginsburg a házvezetőnőjére is gondolt a végrendeletében - 40 ezer...

Ruth Bader Ginsburg a házvezetőnőjére is gondolt a végrendeletében – 40 ezer dollárral hálálta meg 22 éven át tartó hűségét és barátságát

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Ruth Bader Ginsburg amerikai jogász, az Amerikai Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának bírája, aki 2020 szeptemberében hunyt el, a végrendeletében 40 ezer dollárt hagyott házvezetőnőjére, Elizabeth Salasra, 22 éven át tartó hűségéért és barátságáért – írja az Independent.

Bár hagyatékának nagy részét gyerekeire, Jane és James Ginsburgra hagyta, nem feledkezett meg Salasról sem, akivel erős baráti köteléket alakított ki.

Ginsburg bíró 2020. szeptember 18-án, 87 éves korában hunyt el, áttétes hasnyálmirigyrák okozta szövődmények következtében. Bill Clinton elnök 1993-ban nevezte ki az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának tagjává, és haláláig rendíthetetlen odaadással szolgálta a testületet, annak ellenére, hogy többször is meg kellett küzdenie a rákkal.

Salas, aki bolíviai bevándorló, állítólag szoros barátságban állt Ginsburg bíróval. „Az utolsó dolog, amit mondott nekem, hogy nem akarja, hogy tovább dolgozzak” – mondta egy korábbi interjúban, hangsúlyozva, hogy Ginsburg mindig támogatta és védelmezte őt.

Ez az interjúrészlet sokat elárul Ruth Bader Ginsburg karakteréről, akit a meleg- és nőjogok egyik élharcosaként és a liberálisok ikonjaként tartottak számon az Egyesült Államok politikai és közéletében.

Amanda L. Tyler, a Berkeley Egyetem jogászprofesszora és Ginsburg tanítványa egy interjúban azt mondta, gyakran előfordult, hogy mások szükségleteit helyezte a sajátjai elé, és mindig számítani lehetett a támogatására.

„Afféle Sarkcsillag volt az életemben, és azt hiszem, sok igazságügyi alkalmazott ugyanezt mondaná” – mondta.

Tyler ugyanakkor az utolsó telefonbeszélgetésüket is felelevenítette, és elmondta, hogy Ginsberg aggódott a világjárvány gyerekekre gyakorolt hatása miatt. „Gyakran visszagondolok erre a beszélgetésre, mert ez tényleg egy ablak volt arra, hogy ki is volt Ginsburg bírónő. Ott állt élete végén, és másokra gondolt, más emberekre, és a jövőre gondolt.”

Tyler szerint Ginsburg élete alatt rengeteg előrelépés történt a számára fontos kérdésekben, például a faji és nemi egyenlőség terén, és bár még sok a tennivaló, optimista volt, és hitt az előrelépésben.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek