Paul Servat és barátnője, Barbara Bienvenue egy online társkereső oldalon ismerkedtek meg. Már az első randin érezték, hogy ez valami sokkal több lesz, mint egy futókaland. Első látásra egymásba szerettek.
Barbara nem sokkal később várandós lett, a fiatal pár pedig nagyon boldog volt, főleg, amikor kiderült, hogy nem egy, hanem öt gyerekkel bővül a család. Egy közeli barátjuk gyorsan Facebook-oldalt hozott létre a nagycsalád számára, hogy megkaphassák a szükséges támogatást az egyáltalán nem hétköznapi várandóssághoz.
Így vette fel velük a kapcsolatot egy fiatal nő, Geneviève Laflamme is, aki egykor ikreket fogadott örökbe. A nő praktikus tanácsokat adott azzal kapcsolatban, hogy hol szerezhetnek támogatást, melyek azok az online közösségek, ahol segítséget tudnak nyújtani – írja a Toronto Sun.

Egy héttel a kiírt szülési időpont előtt azonban hihetetlen dolog történt: egy kötelező vérvétel alkalmával kiderült, hogy Barbara valójában nem is terhes. Egy nővér közölte Paullal a hírt, aki szerint Barbara vagy színlelte, hogy terhes, vagy csak beképzelte.
“Még öt színes kiságyat is felállítottam a gyerekszobában. Ez volt az életem. Most mindent elveszítettem” – mondta sírva Paul, amikor megtudta a hírt.
„Annyira boldogok voltunk” – tette hozzá Servat.

A fantomterhesség annyira nyilvánvaló jeleket produkált Barbara esetében (megnőtt a hasa, beindult a tejelválasztása, reggeli rosszulléttel ébredt), hogy valójában senki sem tudta elhinni, hogy a fiatal nő nem is várandós.
Barbarát a kórházban tartották további kivizsgálásokra, míg Paul összetörve hazament, hogy feldolgozza a hírt, és visszaküldje az illetékeseknek az eddigi támogatásokat.
Mint később kiderült, Barbara ugyanezt az esetet átélte már régebben egy másik férfival is, így minden bizonnyal pszichológiai kezelésben fog részesülni.

A fantomterhességnek két típusa van: az egyik a pseudocyesis, amelynek során fizikai terhességi jelei mutatkoznak, például kimarad a menstruáció, a has megnő, de nincs magzatról szó.
A másik állapotot téveszmés terhességnek nevezik, amikor az áldozat meg van győződve arról, hogy terhes, és közben nem az.