A nap kezd erősebben sütni, ami egyértelmű jele annak, hogy közeleg a nyár, a rövid ingek, a pólók, a szoknyák és a fürdőruhák ideje. Maradt egy kis súlyfeleslege a tél után, és szeretne megszabadulni tőle? Azon gondolkodik, hogy kipróbál egy ketodiétát, amelyről a tévében, rádióban, barátoktól már annyi sokat hallott, vagy az újságokban és az interneten olvasott? Mi elmondunk Önnek mindent, amit tudnia kell róla!
A ketodiéta rendkívül népszerű
Ki ne diétázott volna közülünk legalább egyszer? Egy darabig biztosan el voltunk ragadtatva az eredménytől, de aztán eluralkodott rajtunk a tehetetlenség érzése, amikor a kilók bumerángként visszatértek, és talán még nem is csak azok, amelyektől megszabadultunk.
Ennek a jojó hatás az oka, amely gyakran előfordul a fogyókúráknál. Valószínűleg ez tántorított el a további próbálkozásoktól. Tudta, hogy a ketogén diéta másképp működik, és ha követi az elveit, nem kell aggódnia a jojó hatás miatt.
A ketogén diétánál a saját zsírokat égeti el
A ketogén diéta egészen a közelmúltig a sportolók és a művészek fogyókúrája volt, de mára már mások is átvették. Nem csoda, hiszen a tapasztalat az, hogy a követésével gyorsan, könnyen és éhezés-, edzés- és jojó-effektus nélkül lehet lefogyni. Hogyan lehetséges ez?
Az étrendünkkel 3 fajta makrotápanyagot viszünk be a szervezetbe, nevezetesen szénhidrátokat, fehérjéket és zsírokat. Ebben általában a szénhidrátok dominálnak, amelyek a napi energiabevitel mintegy felét teszik ki. A ketogén diéta alapja a csökkentett szénhidrátbevitel és a fokozott zsír- és fehérjebevitel. A tápanyagok aránya valahogy így néz ki: 15-20% szénhidrát, ugyanennyi zsír és 60-70% fehérje.
Normál esetben a szervezet a szénhidrátokat használja energiaforrásként, de ha jóval kevesebb szénhidráthoz jut, akkor kénytelen más energiaforrást keresni, ezért ilyen esetben a zsírokhoz fordul. Ezeket glükózzá változtatja át, miközben melléktermékként ketonanyagok keletkeznek, amelyek elnyomják az éhséget és az édesség utáni vágyat, és védik az izomszövetet.
Ezt az állapotot nevezzük ketózisnak. Ez egy természetes állapot, amelybe a szervezet akkor kerül, amikor korlátozott a szénhidrátbevitel.
Miért érdemes a ketodiétát választani?
A zsírt szeretné csökkenteni és nem az izomtömeget? Nem akar éhezni? Szeretne gyorsan és természetesen fogyni? Szeretne anélkül fogyni, hogy hosszú órákat töltene az edzőteremben? Ezek mind okok arra, hogy olyan ketodiétát válasszon, mint a KetoMix, amely nők és férfiak számára egyaránt alkalmas. Tudta, hogy több fázisra osztjuk?
Első fázis – redukciós fázis
Ebben a fázisban fog fogyni a leggyorsabban. Legfeljebb 8 hétig tart, és napi 2-3 liter folyadék elfogyasztása szükséges. Ebben a szakaszban találkozhat az úgynevezett ketózis influenzával, amely a ketózisra való áttérést kíséri. Ne aggódjon és ne adja fel, néhány napon belül elmúlik.
Második fázis – redukciós fázis
A második fázisra történő áttérésről akkor döntsön, ha az elsőt nem bírja tovább folytatni, és a súlyfeleslege felét már elvesztette, vagy ha az első fázis megkezdése óta eltelt 8 hét. Ebben a fázisban 3 ketogén ételt és 2 normál, alacsony szénhidráttartalmú ételt fog fogyasztani, amit Ön, saját maga készít el.
Tudta, hogy a 2. fázisra nem térhet át korábban, míg az 1. fázisban nem töltött el legalább 1 hetet?
Harmadik fázis – stabilizációs fázis
Ha eléri a megálmodott testsúlyát, azt meg is kell tartania. A stabilizációs fázis a mértékletes étkezésről szól, miközben szem előtt kell tartania mindazt, amit a ketogén diéta során az étkezésről tanult. Ezután 5 rendszeres étkezést kell tartania, de a felesleges szénhidrátok bevitele nélkül.