Ryan Brown testvére Hope úgy véli megannyi lehetősége lett volna a szakembereknek még időben diagnosztizálniuk a bátyját, és most minden hasonló problémával küzdő betegnek felhívja a figyelmét a fekélyes vastagbélgyulladás kivizsgálásának fontosságára.
A fiú 13 napra rá hunyt el, miután megtudták, hogy végső stádiumú bélrákkal küzd. Ryan bélrendszerében még ez év május 1-jén egy 15×12 cm hosszúságú daganatot fedeztek fel, amely már a máját és egyéb szerveit is megtámadta. Erre is csak azért jöttek rá a szakemberek, mert a fiút ürülékszerű hányással vitték be a kórházba.
A 23 éves fiú szüleivel Face Time-on voltak kénytelenek közölni a szomorú híreket, hiszen azok akkor épp Tenerifén vakációztak. Míg a szülei hazatértek, a beteg fiúban Hope tartotta a lelket, aki mindenre képes lett volna azért, hogy megmenthesse bátyja életét. Ryan két hét múlva ballagott volna el az egyetemről, ám május 14-én a szörnyű betegségben elhunyt.

Mint utólag kiderült Ryan már 12 éves kora óta küzd a folyamatosan visszatérő vastagbélgyulladással és mivel sosem kezelték ki a betegséget kellőképpen, a fiú most belehalt ennek a szövődményeibe.
Hope most minden erejével azon van, hogy felhívja a figyelmet a betegség súlyosságára és annak lehetséges szövődményeire.
„Válaszokat akarunk. Meg akarjuk tudni, hogy Ryant miért nem kezelték ki megfelelőképpen” – nyilatkozta a 23 éves lány.
„Ryan május 1-jén hívott, hogy menjek be a kórházba, mert szükség van egy hozzátartozóra. Anya és apa akkor épp Tenerifén voltak, ezért Face Time-on kellett közölni velük a rossz hírt. Elsőre azt hittük, hogy még műtéttel és kezelésekkel meg lehet menteni Ryan életét. Nem gondoltuk egyből azt, hogy ez már ennyire súlyos lehet. Aztán május 3-án újra konzultációnk volt és akkor mondták el az orvosok, hogy mennyire is súlyos a helyzet. Egy 15×12 cm tumort fedeztek fel a belében, ami hatalmas, és a bél egy másik szakaszán is volt egy daganatos elváltozás.
A kór ekkorra már befészkelte magát a nyirokcsomókhoz is és ezért a májat is emészteni kezdte. A műtét szóba se jöhetett, hiszen tulajdonképpen már mindenhová szétterjedt a betegség. Először azt akartuk, hogy elkezdjük a kemoterápiás kezelést egy másik kórháznál, de ők is azt mondták, hogy most még nem érdemes műteni.
Május 9-én aztán a többszöri elutasítás után anyával rájöttünk, hogy azért nem akarják megkezdeni Ryan kezelését, mert már túl késő” – nyilatkozta Hope.

A hátralevő időben több orvos is megnézte Ryant, ám az összes egyhangúan csak annyit tudott megállapítani, hogy már túl késő bármihez is fogni, a fiúnak csupán napjai vannak hátra.
„Május 14-én hunyt el, éjjeli 1-kor, csupán 13 nappal azután, hogy megtudtuk a kór létezését. Sosem volt esélye arra, hogy túlélje.”
„Ryan utolsó laparoszkópiás vizsgálata 2017-ben volt, a kora miatt az lett volna a minimum, hogy mindent megtesznek azért, hogy a lehető legtöbbet kiderítsék az akkori állapotáról. Ha akkor észrevették volna valamit, akkor lehet, hogy ma is élhetne.”
Ryan még múlt év februárjában is megküzdött egyszer a háttérben húzódó szövődményekkel, hiszen azon a télen súlyos hasi fájdalmakra és fejfájásra panaszkodott, ám a pandémia miatt nem volt lehetőség arra, hogy szemtől-szembe megvizsgálhassa egy orvos.
A lány úgy érzi megannyi lehetőség lett volna arra, hogy még időben rájöjjenek, hogy mi lehet a baj: „Az egyik legjobb barátomat is vastagbélgyulladással diagnosztizálták 17 éves korában. Ugyanaz az orvos kezelte, mint Ryant. Aztán két évre rá ez az orvos azt mondta a barátomnak, hogy ha akkor nem kerül hozzájuk ezzel a vastagbélgyulladással, akkor mostanra bélrákkal küzdene. Nem értem, hogy Ryan miért nem kaphatta meg ugyanazt a kezelést?”
Ryan szülei most perrel fenyegeti a kórházat és remélik, hogy választ találnak kérdéseikre.
A bélrák kiszűrésének egyetlen módja a rendszeres vizsgálat, ezért ha bármilyen változást tapasztalunk érdemes azonnal szakértőhöz fordulni, hogy még időben kezelni lehessen, ha baj van.