Egy japán rendőrakadémia innovatív tanfolyamot indított, és hivatásos szépségtanácsadókat is alkalmazott, hogy megtanítsák a férfi rendőröknek a sminkelés művészetét.
Az akadémia ezzel arra akarja emlékeztetni a kadétokat, mennyire fontos a megfelelő megjelenés, különösen leendő rendőrtisztként, a pozitív benyomás kialakítása és a bizalom kiépítése érdekében.
Januárban a Fukusima prefektúrában található rendőrakadémia 60 rendőrkadétnak, köztük több, a diploma megszerzéséhez közel álló férfinak kínált sminkelési tanfolyamot.
„Szeretnénk emlékeztetni a hallgatókat arra, hogy a társadalom tagjaiként és leendő rendőrtisztként egyaránt létfontosságú a megfelelő megjelenés fenntartása” – mondta Takeshi Sugiura, a rendőrakadémia igazgatóhelyettese egy interjúban.
Az akadémia egy neves japán kozmetikai márka tanácsadóinak segítségét kérte, és a szakértők nemcsak általános sminkelési útmutatást adtak, hanem személyre szabott tanácsokat is az egyes kadétoknak.

A tanfolyam során az oktató végigvezette a diákokat az alapvető sminkelési technikákon, beleértve a bőr hidratálását, az alapozó valamint a szemöldökceruza használatát, de hajápolási és frizura formázási tippeket is adott.
Sok férfi kadétnak, aki nem volt hozzászokva a sminkeléshez, kihívást jelentett a kozmetikai termékek használata, és többen bizonytalanul fogtak hozzá a sminkeléshez, de lelkesen próbálkoztak, időnként más kadétok segítségét kérve.
„Soha nem viseltem még sminket. Úgy gondolom, hogy rendőrnek lenni azt jelenti, hogy gyakran állok a nyilvánosság előtt, ezért szeretném biztosítani, hogy jól nézek ki, mielőtt munkába megyek” – mondta az egyik férfi kadét, Yusei Kuwabara.
Nem a fukusimai rendőrakadémia az egyetlen Japánban, ahol hasonló programot indítottak, Jamagucsi prefektúrában szintén elkezdtek egy tanfolyamot.
A program fogadtatása vegyes volt, és a közösségi médiában többen viccelődtek azon.
„Amikor olvastam ezt a hírt, először azt hittem, arra tanítják őket, hogyan álcázzák magukat, hogy elkapják a rosszfiúkat” – írta egy hozzászóló. Mások jó ötletnek tartották az új készségek elsajátítását, de olyanok is akadtak, akik amiatt aggódtak, hogy ez a hatékonyság rovására mehet.