HolotropikumÍgy használd ki a só gyógyító hatását!

Így használd ki a só gyógyító hatását!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A só terápiás felhasználása gyakorlatilag egyidős az emberiséggel. Tudnunk kell, hogy nemcsak keleten, hanem a magyarok lakta vidékeken is rengeteg felhasználási módja, gyógyhatása vált ismerté. Aki ismeri székelyföld történetét tudja hogy külön védett ösvény (só útja) volt arra a célra, hogy a só szállítása folyamatosan biztosítva legyen a gazdag Parajdi sóvidékről.

so-terapia

A természetgyógyászat ismét aranykorát éli és ennek kapcsán a só illetve a sóval való gyógyítás is kezd ismét közismerté válni. Ismerd meg hogyan használható külsőleg a só, mint terápiás eszköz.

Vesekő esetén és vesegörcsökre:

Egy kis vászonzsákocskát tölts meg darálatlan sóval és tedd valamilyen hőforrás közelébe ameddig átmelegszik. Az ideális hőmérséklet amit el kell érjen a sózsák hozzávetőleg 50-60 C. A meleg sózsákot helyezd a derék tájékra, a lombáris zónára és tartsd ott 30 percig. A só folyamatosan adja le a meleget és segít a húgyvezetékek ellazulásában.

Bőr fekélyek kezelésére:

Vegyél két kanál mézet és keverj hozzá egy fél kiskanál sót, mindaddig míg szépen egyneművé nem válik. Az így elkészített természetes gyógyírt kend az érintett felületre. A hatása kiváló. Csodálatos gyógyító erejéről még a régi görög iratok is beszámolnak.

Kisebb égések esetén:

Az első és másodfokú égések a bőrön kezelhetők sóterápiával. Vegyél közepesen darabos sót és azzal dörzsöld be az égett felületet. Annak ellenére, hogy ez a kezelés az első pillanatban fokozza az égető kellemetlen érzést, később a felület illetve a kis hólyagok sokkal szebben és hamarabb gyógyulnak.

Fontos figyelmeztetés. Ne használj sót a súlyos égésekre és a nyílt sebekre mert ezek esetében egyrészt nem hatásos és elviselhetetlen fájdalmat okoz, másrészt ezek ellátása szakorvos feladata.

Krónikus orrnyálkahártya gyulladás, bedugult orr tüneteinek enyhítésére:

Egy pohár langyos vízbe tegyél egy kiskanál konyhasót vagy tengeri sót. Kavard addig, amíg a só teljesen el nem olvad. Ebből a sós vizes keverékből önts egy keveset a markodba és miközben elzárod az egyik orrnyílásod, szívd be a másik orrlyukadba, majd pedig ismételd meg az eljárást fordítva. Reggelente használva nemcsak a tünetek megszüntetésében segít, hanem eltávolítja a fölösleges nyákot és kifinomultabbá teszi a szaglásod.

Torokfájás:

Garat, gége, mandulagyulladás esetén kiválóan alkalmazható a sós toroköblögetés. Egy pohár meleg vízbe tegyél két kiskanál sót és keverd elolvadásig. Ezzel öblögesd a torkod (egyes területeken ezt gargarizálásnak nevezik), hagyd, hogy minél hosszabb ideig ott maradjon és minél lejjebb jusson a sós víz. Naponta két-három alkalommal ismételd meg a tünetek teljes megszűnéséig. Megemlítendő, hogy ennek a gyógymódnak leginkább a bakteriális főleg a Streptococcus sp. eredetű gyulladásos folyamatokban van a leglátványosabb hatása.

Száraz ekcéma és hajhullás kezelésére:

A terápiára a legalkalmasabb az erdei forrásvíz vagy a felfogott esővíz, illetve kútvíz. Mosd ezzel meg a hajad heti 1 alkalommal, majd utána dörzsöld be a hajtövét jódozott konyhasóval 10 percig. A legtöbb esetben már a hatodik kezelés után látványos javulás vagy a tünetek teljes megszűnése volt észlelhető. Ennek ellenére  – megelőzésképpen – a kezelést időnként ismételd meg.

Sós fürdők:

A népgyógyászat egyik közismert gyógymódja a sós melegfürdő, amelyet nagy terápiás sikerrel alkalmaznak már Ausztriában, Németországban is sok klinikán, de egyes helyek mint pl. Parajd azzal dicsekedhet, hogy hamarosan megnyitja kapuit a természetes termál- és sós vizű strandja.

Olvasd el ehhez kapcsolódó cikkünket: Hamarosan nyit a parajdi sós strand

Aki otthon szeretné elkészíteni a gyógyhatású sósfürdőt az a következő útmutatásokat követheti.

Egy tele forró kád vízhez -150 liter- adj 2 kg sót. Várj amíg feloldódik és a víz kellemes testhőmérsékeltű lesz. Ideális a víz hőmérsékletét 37 fok felett tartani, hogy a sós víz maximális gyógyhatását kifejthesse. Egy fürdőzés időtartama hozzávetőleg 20-30 perc. A kutatók azt a megállapítást tették hogy a legalkalmasabb ezeknek a fürdőknek a használata 3-4 naponta illetve a kúrát lehetőleg teliholdkor kezdjék hiszen ekkor a legerősebb ennek a természetgyógyászati gyógymódnak a hatásfoka.

A sós fürdőzést sikeresen alkalmazzák a a bakteriális és gombás dermatózisok kezelésére. Ebben az esetben elég csak az érintett testrész fürdőztetése napi 15 percet, a tünetek eltűnésig. Rheumatikus tünetek enyhítésére a legalkalmasabb a tengeri só vagy a sóbányákból származó darabosabb nagyobb kristályú sóból készült fürdővíz. A női ivarmirigyek gyulladás esetén illetve a húgyhólyag gyulladás esetén a sós víznek koncentráltabbnak kell lennie. Az ülőfürdő elkészítéséhez használj minden liter vízhez 5 kanál sót.

A só nemcsak testi betegségek tüneteinek enyhítését segíti hanem a szennyet is sikeresen lemossa. Hogyan, kérdezheted jogosan. A választ ebben a bejegyzésben találod:

Olvasd el ehhez kapcsolódó cikkünket: Mosd le a lelki szennyet sós vízzel

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek