KuriózumEljöhet az a nap, amikor a technológiának köszönhetően olvasni fogunk mások gondolataiban!

Eljöhet az a nap, amikor a technológiának köszönhetően olvasni fogunk mások gondolataiban!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A világ működése nagymértékben meg fog változni aznap, amikor a tudományos eszközök fejlődésének köszönhetően az ember agyának legbensőbb tevékenysége is kifürkészhető lesz.

Egy kanadai kutató, Dr. Adrian Owen 20 éven keresztül vizsgálta az élet és halál pillanatába történő átlépés közötti rövidke időszak tudati állapotát. A kutatás eredményeiről “Szürke zónában” című könyvében beszélt részletesen.

A cambridge-i Medical Research Council szakembere szerint az élet és halál határa az úgynevezett szürke zónában húzódik.

Owen és csapata az agy, az elme, a lét, a nemlét, a tudat és a mélység közötti kiismerhetetlen határvonalat kutatva olyan rendszert dolgozott ki mely szerint neurovegetatív állapotban lévő betegek képesek beszélni vagy mozogni, vagyis kommunikálni.

A kommunikáció egy kis, tenyérbe fogható számítógépnek köszönhetően jön létre, az fMRI (funkcionális mágneses rezonanciának) segítségével.

“Az általunk végzett munka egy közeli jövő képét mutatta meg számunkra, ahol telepátia nem két elme varázslatos fúziója révén válik lehetségessé, hanem a technológiának köszönhetően fog működni. A tenyérben tartott kis számítógépek képesek dekódolni a gondolatainkat, és továbbítani egy másik emberi lénynek” – írta a könyvében Adrian Owen.

A szakember azt is lehetségesnek tartja, hogy húsz év múlva az úgynevezett agy-számítógép kapcsolatok ugyanolyan elterjedtek lesznek, mint az okostelefonok, lapos képernyős tévék vagy az iPad-ek.

“Az új technológiának köszönhetően hamarosan a “szürke zónában” lévő személyek hamarosan akár e-maileket is fognak tudni írni, vagy ki fogják tudni fejezni legbensőbb érzéseiket. A nehézségek azonban továbbra is fennállnak, mind technikai, mind etikai szempontból” – fejtette ki a kutató.

“Csillapíthatatlan (néha baljós) vágyunk lesz mások gondolataihoz való hozzáféréshez” – véli a kutató, aki meg van győződve róla, hogy az új gondolatolvasási technológia az internet és a világháló megjelenéséhez hasonló forradalmat fog kiváltani.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek