A legtöbb családban nem ápolnak különösen jó kapcsolatot a szülők a gyerekük választottjával, főként az anyósokkal szokott a menyek, vők baja meggyűlni.
Aki tudja, hogy miről van szó, az azt is tudja, hogy mennyire nehéz és olykor elviselhetetlen egy ilyen helyzet, ami mindenkit érint, az anyát, a gyerekét, és annak párját.
A legtöbb anyós a gyerekének, és annak családjának minden lépéséről tudni akar, sőt gyakran bele is szól a fiatalok életébe, irányít, kontrollál, ezzel óriási feszültséget alakítva ki.
Most következzen pár hasznos módszer, amivel rendezhető ez az olykor kegyetlenül dühítő viszony!
1. Ne válaszolj a támadásokra, kritikákra
Ha közös lakásban élsz a párod szüleivel, akik bizony időnként beszólogatnak, kritikával illetnek, akkor ne reagálj ezekre nyíltan, hanem marad diplomatikus, udvarias, de távolságtartó. Inkább azt figyeld meg, hogy a férjed miként reagál a helyzetre, hiszen ha melléd áll, már pedig ha komolyan szeret, akkor téged, és nem az anyját választja, így biztonságban tudhatod magad.
2. Ne vedd a szívedre a kritikákat
A legtöbb anyós kritizál, nem csak téged, hanem az egész világot, a szomszédasszonytól kezdve a saját édesanyjáig, ha még él a szegény néni. Bármibe képes belekötni, ma azt mondja, hogy nem tetszik a frizurád, holnap meg azt, hogy tetszik, de combra meghíztál egy kicsit. Persze, nehéz ezeket lenyelni, de a kisebb sértéseket jobb, ha elengeded a füled mellett, mert teljesen irracionális, logikátlan a legtöbb ilyen anyós-kritika.
3. Próbálj meg kommunikálni vele
Ha úgy látod, hogy valami feszültség van köztetek, tedd meg az első lépést, és próbálj meg beszélni az anyósoddal. A legtöbb esetben ez segít, hiszen ilyenkor mindkét fél elmondhatja, hogy mi a problémája, és ha közös nevezőre tudtok jutni, akkor az a legnagyobb siker. Persze, az is megtörténhet, hogy nagyon összevesztek, de legalább a felgyűlt feszültségtől megszabadulsz, és megtudod, hogy anyósodnak mi a véleménye rólad és a világról.
4. Törekedni kell a kölcsönös tiszteletre
A kölcsönös tisztelet minden működő emberi kapcsolat alapfeltétele. Persze, a gőg, a büszkeség gyakran elnyomja a tisztelet-érzést egy másik ember iránt, és ilyenkor alakulnak ki a konfliktusok, a viták, a piszkálódások, szurkálódások. Beszélj a férjeddel is gondokról, hallgasd meg az ő véleményét is, mert lehet, hogy olyan információkat fog megosztani az anyjáról, amit te nem tudtál, és aminek tükrében jobban megértheted, hogy mit miért csinált, miért kritizál.