Az aneurizma az erek falának gyengülését jelenti, amelyet elsősorban az erek kitágulása okoz, ez pedig repedést vagy bevérzést válthat ki. Lelki szinten az erek állapota összefüggésben áll az új információk befogadásával, a változással való együttműködéssel vagy ellenállással.
Az, hogy mennyire tudjuk elfogadni az új dolgokat, erősen befolyásolja az ereink egészségét.
Az információkat gyakran akkor is meghalljuk, amikor nem szeretnénk!
Olyan korban élünk, amikor az információk egy karnyújtásnyira vannak tőlünk, és akkor is hatásuk alá kerülünk, ha nem szeretnénk. Most mindennél fontosabb a rugalmasság, az, hogy pillanatok alatt alkalmazkodni tudjunk a körülöttünk lévő dolgokhoz.
Van, aki könnyebben megbirkózik az új dolgokkal, míg mások a tehetetlenség állapotában maradnak sokáig. Az elutasítás hatással van a vérrendszerre, a kifejtett nyomás miatt egy idő után akár fel is”robbanhat” ez a rendszer.
A monoton élet blokkolja a keringési rendszert
Általában szeretjük a megszokott kényelmet, nem szívesen lépünk ki a komfortzónából, mert akkor ez elsősorban nagyfokú alkalmazkodással járna. Legyünk sokkal nyitottabbak a világra, fogadjuk be az új dolgokat, ne gondoljunk egyből arra, hogy “ezt úgysem bírnám ki”. Legyünk csodálói és követői az olyan embereknek, akik bátran vállalják a kockázatot.
Ha megmaradunk mindig a kényelmi zónánkban, akkor elzárkózunk a fejlődéstől, az új dolgoktól, ez az elzáródás pedig az érrendszerünkre is kihat. Gondolkodásunk és cselekedeteink kihatással vannak a fizikai és lelki egészségünkre is. Aki nem tudja elfogadni mások véleményét, vagy a hirtelen bekövetkező változásokat, az könnyen megbetegedhet. A rugalmasság az elfogadási folyamat része.
A negatív energiák szorításában nem bírja túl sokáig az érrendszer, és egyszercsak “elpattan”, ilyenkor alakulhat ki stroke, infarktus vagy agyvérzés.
Erre a 10 dologra mindenképp figyelni kell, ha nem szeretnénk stroke-ot kapni:
1. Dohányzás. Két évvel a leszokás után 50%-al csökken a stroke kialakulásának esélye.
2. Magas vérnyomás kezelése. A megnövekedett feszültség túlterheli az artériák falát, csökkentve az ellenállást.
3. A magas koleszterinszint könnyen érelmeszesedést okozhat, és ez stroke kialakulásához vezethet. A magas koleszterin következtében vérrögök alakulhatnak ki, és ezek szűkítik vagy eltömítik az ereket.
4. A cukorbetegség az egyik lehetséges rizikófaktor, amely elősegíti a stroke kialakulását.
5. 40 éven felül érdemes évente ellátogatni kardiológiai vizsgálatra.
6. A testmozgás nagyon fontos főleg azok számára, akik ülő életmódot folytatnak. Napi 30 perc testmozgással már megelőzhető a stroke és a szívroham.
7. Az elhízott emberek 130%-al nagyobb eséllyel kapnak stroke-ot, mint azok, akiknek normális testsúlya van.
8. Oda kell figyelni a kiegyensúlyozott étrendre: érdemes kiiktatni a túl zsíros, sós, és édes élelmiszereket. Minél több gyümölcsöt és zöldséget ajánlott fogyasztani.
9. Kerülni kell a túlzott alkoholfogyasztást.
10. El kell sajátítani egy stresszcsökkentő technikát, mert a megemelkedett pulzusszám hatással van a vérnyomásra is.