KuriózumA prezentáció szerepe: Így tehetjük interaktívvá előadásainkat

A prezentáció szerepe: Így tehetjük interaktívvá előadásainkat

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A közönség figyelmét folyamatosan fenntartani bizony nem kis kihívás, de szerencsére néhány trükk segítségével sokat tehetünk a sikerért. Hogyan tervezzük meg a prezentációnkat, és mire figyeljünk közben, hogy az valóban interaktív és szórakoztató legyen? Alábbi cikkünkből kiderül!

1. Kezdjük az előadásunkat a hangulat feloldásával!

Akár egy szakmai poénnal vagy anekdotával is kezdhetjük a prezentációt, hogy megalapozzuk az előadás további részének hangulatát. Ilyenkor a célunk, hogy még a stresszesebb, ellazulni kevésbé képes nézők figyelmét is megragadjuk, és oldjuk az esetleges feszültséget.

Kisebb előadás esetén megkérhetjük a résztvevőket arra is, hogy röviden mutatkozzanak be egymásnak, ezzel is interakciót teremtve a felek között. Ez a lépés üzleti rendezvény esetén is kifejezetten jól jöhet, hiszen így máris elősegítjük a résztvevők közötti gördülékeny kapcsolatépítést.

2. Mondjuk el röviden az előadás menetét!

Mutassuk be néhány pontban, hogy mire is számíthatnak az előadás során a nézők. Ezzel átláthatóvá tesszük a prezentációnkat, és fenntarthatjuk a figyelmet az egyre izgalmasabb témák érkezéséig. Ezt akár 1-2 perc alatt le is tudhatjuk, a közönségünk pedig garantáltan értékelni fogja a gesztust.

TIPP: Az előadás menetét akár digitális poszter segítségével is bemutathatjuk, amelyet a prezentáció során folyamatosan használhatunk. Így sokkal érdekesebben mutathatjuk be a tartalmainkat, mintha a hagyományos projektor, vetítővászon és PPT kombóra hagyatkoznánk.

3. Kérdezzünk bátran a résztvevőktől!

Ha valami igazán fontos kérdésről beszélünk, kérdezzük meg a közönség véleményét is. Emeljük ki akár azt is, hogy rossz válaszok nincsenek, ezzel is bíztatva a válaszadást a nézők körében. Így mindenki azt fogja érezni, hogy előadóként igenis számítunk a közönség véleményére, nem pedig csak A-tól Z-ig daráljuk le a mondandónkat.

TIPP: Soha ne hagyjuk, hogy kínos csend uralkodjon el a prezentációnk közben. Ha nem érkezik néhány másodpercen belül jelentkező, akkor segítsünk be egy kicsit, és írjuk körül a választ, illetve adjunk inspirációt a gondolatok beindításához.

4. Hagyjunk teret a felénk érkező kérdéseknek is!

Egy-egy témakör lezárásakor álljunk meg egy kicsit, és biztosítsunk kérdezési lehetőséget. Ekkor a közönség kicsit szusszanhat, az igazán aktívak pedig olyan szakmai kérdésekre kaphatnak választ, amelyek igazán fontosak számukra. Ne intézzük el csupán 1-2 mondattal a válaszadást, inkább fejtsük ki bővebben, hogy mit és miért mondunk. Ezzel a technikával még interaktívabbá és értékesebbé tehetjük előadásunkat.

5. Készítsünk kvízt!

Néhány kérdésből álló kvíz összeállításával egy kis extra izgalmat csempészhetünk az előadásunkba. Szerencsére már számtalan kvíz applikáció közül választhatunk, amelyet mindenki könnyedén megnyithat az okostelefonján, így senki sem marad ki a versengésből. A kvíz dobogósait pedig mindenképpen jutalmazzuk majd meg a prezentáció végén, ezzel is nagyobb élményt szerezve a közönségnek.

A kvíz kérdéseit a digitális poszteren is feltüntethetjük, hogy még azok is figyelemmel követhessék a versenyt, akiknek éppen lemerült a telefonjuk. A válaszok beérkezése után pedig egyesével végigmehetünk a kérdéseken, és elmondhatjuk, miért az adott válaszok voltak a helyesek.

6. Vetítsünk videókat!

Amikor felvezetünk egy témát, érdemes audiovizuális tartalmakat is bemutatni a közönségnek. Válasszunk olyan videókat, amelyekre a beszédünkben többször is hivatkozhatunk, hogy még jobban átmenjen a mondandónk a közönség számára. Akár minden egyes jelenetet részletesen elemezhetünk, ezzel is interaktívabbá és érdekesebbé varázsolva a prezentációnkat.

7. Időnként tartsunk egy kis szünetet!

Óránként célszerű egy 10-15 perces szünetet beiktatni, hogy a töményebb szakmai tartalmak után mindenki fellélegezhessen egy kicsit. Ilyenkor a közönség tagjai elmehetnek a büfébe, beszélgethetnek egymással, illetve sétálhatnak néhány kört, hogy az ülés soha ne legyen kényelmetlen. A szünet után pedig minden résztvevő felfrissülve érkezhet vissza a folytatásra, ez pedig garantáltan jót fog tenni a figyelemnek is.

A fenti 7 tipp segítségével máris interaktívabbá tehetjük előadásunkat, hogy a közönségünk figyelmét végig fenntartsuk. Tegyünk meg mindent a minőségi szórakoztatás érdekében, hogy a prezentációnk végén azzal az érzéssel állhassanak fel a székből, hogy valóban megérte részt venniük a rendezvényen. Tervezzük meg lépésről lépésre az előadásunkat, és a siker biztosan nem fog elmaradni!

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek