KuriózumA hosszú élet „szakértője” szerint ezen a 3 hormonon múlhat a hosszú...

A hosszú élet „szakértője” szerint ezen a 3 hormonon múlhat a hosszú élet titka!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Ezzel a kérdéssel szinte minden hosszú élet „szakértő” találkozik: „Melyek az egészséges megöregedés főbb biomarkerei?” Ha erre nem is tudnak pontos válasszal szolgálni, de arra mindenképpen rávilágíthatnak, hogy hogyan is alakulhatnak ki az öregedéssel járó egészségügyi problémák, hiszen nem csak úgy egyik napról a másikra „teremnek” a betegséget, hanem azok kialakulásához több tényező és sok idő hozzájárulhat.

Visszatérve a biomarkerekre, dr. Gil Blander nemzetközileg is elismert biológus és hosszú élet „szakértő” szerint, ha hosszú és egészséges életre törekszünk, akkor a következő 3 hormonunkra különösen nagy figyelmet szenteljünk.

1. Kortizol

Kezdjük is rögtön az egyik legfontosabb hormonnal. Blander szerint rendkívül fontos, hogy ennek a hormonnak a szintjét minél alacsonyabban tartsuk. Blander rögtön ki is emeli, hogy szinte egyből szembetűnő, ha valakinek magas a kortizol szintje, ugyanis az olyan problémák kialakulását gyorsíthatja fel, mint a krónikus stressz, gyulladások, rossz alvás, súlygyarapodás stb.

Blander továbbá kitér a kortizol izmokra gyakorolt hatására is. A kortizol erősen katabolikus hatású, így gyakorlatilag, ha nem figyelünk kellőképpen oda, leépítheti az izomszöveteket.

2. Tesztoszteron

A tesztoszteron is kulcsfontosságú az izomzat szempontjából – vallja Blander – hiszen ez egy anabolikus hatású hormon, azaz stimulálj az izomszövetek osztódását.

Blander meglátásai szerint minél magasabb a tesztoszteron szintünk, annál valószínűbb, hogy hosszabb életet élhetünk: „Szoros összefüggés van a tesztoszteron szintje és az életkor között. Minden férfi élete folyamán akár a tesztoszteron szintjének 1-2%-át is elveszítheti.”

Annak ellenére, hogy köztudottan a nők esetében sokkal kisebb tesztoszteronszintről beszélhetünk, Blander kihangsúlyozza, hogy mindkét nemnél kulcsfontossággal bír ez a hormon.

„Meg kell találnunk azokat a természetes módszereket, amelyekkel szinten tarthatjuk a tesztoszteron hormonunkat, hiszen csak így biztosíthatjuk, hogy az izomzatunk ne kezdjen el leépülni.” – mondja.

Dietetikusok szerint erre az egyik legjobb megoldás a keto-diéta követése lehet.

3. D-vitamin

Most biztos elgondolkodtál, hogy egy vitamin mégis hogyan kerülhet szóba a hormonoknál, de Blander szerint „a D-vitamin is hormonnak tekinthető”.

A szervezetünk szinte összes funkciójánál kiemelkedő szerepet kap a D-vitamin, közrejátszik a pajzsmirigyhormon szabályozásában, csökkenti a gyulladásos elváltozásokat, támogatja az immunrendszert és felveszi a harcot a fertőzésekkel szemben.

Blander jótanácsai erre a 3 hormonra terjednek ki, ha odafigyelünk ezekre a biomarkerekre, akkor sokkal nagyobb eséllyel indulhatunk neki a hosszú és egészséges életnek.

Forrás: mindbodygreen.com

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek