A hurrikánkatasztrófák mindig akkora pusztítást hagynak maguk után, amelyet egyszerűen képtelenség valaha is pótolni és itt nem a jelentős anyagi károkra gondolunk első sorban, hanem a megannyi emberi életre, amelyet már semmi sem hozhat vissza.
Múlt szeptemberben, amikor Florida partjait elérte a Ian-hurrikán ez a család is áldozatául esett a tomboló viszontagságnak, ám a végzet sokkal később érte utol őket, mint azt gondolnád.
Kendra és Christian Childers otthonát méteres víz árasztotta el a hurrikán tombolásának köszönhetően, de szerencsére akkor a család összes tagja túlélte a vihart. A problémák néhány nappal később kezdődtek, amikor a beáramlott víz szintje csökkenni kezdett és a helyén egy mérgező penész jellegű anyag jelent meg.

Kendra szerint ez a penészgomba vethetett véget férje életének, aki súlyos asztmás rohamot kapott a lakásban megjelenő mérgező spóráktól. A férfit a folyamatos rosszullétek után kórházi kezelésre fogták, ám ez év január 2-án a szervezete örökre feladta a harcot.
A penészgombákról köztudott, hogy csendes gyilkosként szedik az áldozataikat, ha nem fordítunk a megelőzésükre kellő figyelmet, hiszen a légutakban megtelepedett spórák lassú folyamatok révén gyengítik le a szervezetünket.
A kórházban a szakorvosok szerint Christian súlyos oxigénhiányban hunyt el, amelyet egy hipoxiás agyi elváltozás váltott ki.
A mindössze 26 éves családapa a közelgő születésnapja előtt egy héttel tapasztalta az első rosszulléteket: kóros fáradtság tört rá és légzési nehézségekkel küzdött. Lakásukat azért nem hagyhatták el, mert a család helyzete nem volt olyan súlyos kategóriába sorolva, mint a nagyobb károkat szenvedett családoké, ezért kénytelenek voltak ott maradva várni, amíg a segítségnyújtásban rájuk kerül a sor. Kendrát ráadásul a Federal Emergency Management Agency (FEMA) mentőegységei is megerősítették afelől, hogy a lakásuk kellően biztonságos ahhoz, hogy benne maradhassanak.
„Mintha egy rémálomba csöppentünk volna. Azt mondták, hogy a ház ettől még lakható. Hát nem volt az, mert a férjem emiatt halt meg. Rákényszerítettek, hogy ebben a halálcsapdában éljünk” – nyilatkozta Kendra a The Independentnek, aki a FEMA-nál és a Vörös Keresztnél is kérvényezte, hogy valamit kezdhessenek a kialakult helyzettel.

A FEMA azonban megtagadta a segítségnyújtást, mondván, hogy a ház szerkezete sértetlen, így biztonságosan lakható a család számára. A család közel 2 hétig maradt áram nélkül s ez a 9 éves Riley és a 4 éves Colton nevelésének és ellátásának mindennapjait is megnehezítette.
A fekete penész főleg az asztmára hajlamosak számára életveszélyes, de mások egészségére is komoly hatással van.
Kendra utoljára karácsony estéjén találkozhatott férjével, akit már akkor is a lélegeztetőgépek tartottak életben és rá néhány nappal a szervezete fel is adta a harcot. A család most mindent megtesz annak érdekében, hogy az esetükkel felhívják a FEMA mulasztására a közvélemény figyelmét.
„Megannyi család van még, akik hasonló problémával küzdenek és ezt meg kell állítanunk. Senkinek sem kívánom ezt a fájdalmat” – tett hozzá a gyászoló feleség, aki most toxikológus professzorokkal vette fel a kapcsolatot, hogy még hitelesebben tudja alátámasztani az érveit.
Habár a fekete penész megjelenésére itt nálunk elég csekély az esély, azért tegyünk meg minden tőlünk telhetőt, hogy megakadályozzuk a penészspórák megtelepedését az otthonainkban: szellőztessünk minél gyakrabban, gondoskodjunk a levegőztetésről, ne szárítsuk bent a nedves ruhákat, főzés, mosás és tisztálkodás után is alaposan szellőztessünk ki és sose engedjük otthonunk hőmérsékletét 15 fok alá.