KuriózumA 14 éves olimpikon, aki tökéletes 10 pontos ugrásokkal nyert aranyérmet, beteg...

A 14 éves olimpikon, aki tökéletes 10 pontos ugrásokkal nyert aranyérmet, beteg édesanyjának ajánlotta fel a győzelmét: „Támogatni akarom őt”

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A kínai tinédzser 466,20-as összpontszámot ért el, megdöntve ezzel a korábbi 447,70-es olimpiai rekordot, és megszerezte az aranyérmet.

A tokiói olimpia nézőinek részük lehetett az igazi tökéletességben, amikor a kínai Quan Hongchan két olyan ugrást is végrehajtott, amelyek a tökéletes ugrásnak járó 10 pontot kapták mind a 7 bírótól a női toronyugrás döntőjében. A bravúr után az újságírókkal beszélgetve a 14 éves lány beteg édesanyjának ajánlotta fel győzelmét, amit második és negyedik ugrásával érdemelt ki az ötfordulós versenyben.

„Szeretnék annyi pénzt keresni, hogy támogatni tudjam őt.” – mondta Quan, aki egy tolmács segítségével nyilatkozott a sajtónak. „Nagyon figyelmesen hallgatom az edzőmet, és nagyon figyelmesen követem az utasításait.” – tette hozzá.

Quan márciusban töltötte be a 14-et, elérve ezzel a minimális korhatárt, amivel részt vehetett az olimpián, és ő volt a legfiatalabb sportoló Kína képviseletében a tokiói olimpián.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke és végignézte a kínai sportoló hihetetlen teljesítményét. A fiatal lány első tökéletes, 10 pontos ugrása a versenyen egy gyönyörű 3½ fordulatos szaltó volt, a negyedik ugrása pedig egy kézállásos 3 egész kéttizedes ugrás volt, amivel szintén tarolt – minden bírótól 10 pontot kapott.

Az ötödik ugrásáért hat bírótól kapott 10 pontot, csak az egyik bíró adott neki 9,5 pontot ebben a körben. Az a kép, amelyen a boldogságtól sugárzó edző a magasba emeli a tinédzsert, azóta széles körben elterjedt a közösségi médiában, és a fiatal kínai sportoló gyorsan a nemzetközi közönség kedvence lett.

Quan 2007. március 28-án született Zhenjiang városának Mazhang kerületében, Kuangtung tartományban, és a második legfiatalabb kínai toronyugró, aki aranyérmet szerzett az olimpián, Fu Mingxia után, aki 13 éves korában szerzett aranyat az 1992-es barcelonai olimpián.

A South China Morning Post szerint a történelmi győzelem után Quan őszintén elárulta, hogy a verseny alatt nem volt különösebben ideges. „Úgy tűnik, nincs különbség az olimpia és az országos versenyek között. Az edzőm azt mondta, hogy lazítsak, és ne izguljak a verseny előtt.” – mondta, elismerve, hogy a sajtóval való szembenézés miatt jobban izgult, mint az ugrásai miatt. A fiatal lány 7 évesen kezdett el sportolni, a Zhenjiang Sportiskolába járt, ahol napi 3-4 órát edzett és 400 ugrást gyakorolt.

Quan bevallotta, hogy a sportolás iránti érdeklődését elsősorban az iskola iránti ellenszenv vezérelte. „Úgy érzem, egy kicsit csaltam azzal, hogy ugrani kezdtem. Főleg azért, mert nem szeretek iskolába járni, és rosszak az osztályzataim, de ugrani jó érzés.” – mondta. „Az olimpián csak 5 ugrást kell végigcsinálni. Ha minden mozdulatot átgondolsz, és jól ugrasz, akkor minden rendben van.” A fiatal sportoló múlt heti látványos teljesítménye világszerte lenyűgözte a nézőket, és sokan megjegyezték, hogy a merülései olyan gyönyörűek voltak, hogy szinte egy gőzgombóc is nagyobbat csobban a vízben, mint a 14 éves lány.

Amikor a sportolót arról kérdezték, mi gyönyörű merüléseinek titka, huncut mosollyal csak annyit mondott: „Nem tudom, még soha nem hasonlítottam össze magamat gombócokkal.” A tinédzser lány a szüleinek is hálát adott a győzelméért, és azt mondta, ők is arra biztatták, hogy őrizze meg a nyugalmát. „Azt mondták, nem számít, hogy érmet szerzek, vagy sem. Csak legyek önmagam. Ezek a szavak valóban sokat segítettek.” – mondta. „Édesanyám beteg. Nem tudom, milyen betegsége van. Csak pénzt szeretnék keresni, hogy orvosi ellátást kaphasson, mert a családomnak sok pénzre van szüksége, hogy meggyógyulhasson.”

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek