Ha a mosógép kellemetlen szagú lesz, ellenőrizzük az ajtó gumitömítését. Itt nagyon gyakran megtelepednek a baktériumok, és penészedés alakul ki. Ezáltal nemcsak kellemetlen szagú lesz a gép, hanem a mosás sem lesz hatékony.
Hogyan szabaduljunk meg a mosógépben felhalmozódott penészgombától?
A mosógép gumitömítésében könnyen megáll a nedvesség, és így hamar bepenészedik, ami az egész fürdőszobában kellemetlen szagokat áraszthat. Az alábbi egyszerű, de annál hatékonyabb megoldást egy háziasszony osztotta meg a közösségi oldalon.
Antibakteriális és gombaellenes tulajdonságairól ismert szódabikarbóna egy nagyon hatékony penészeltávolító szer. Olcsó, könnyen beszerezhető bármelyik szupermarketekben, és nagyon hatékony a kellemetlen szagok elleni küzdelemben.
Nézzük, hogyan kell használni a szódabikarbónát a gumitömítés tisztításához:
Szórjunk egy fél csomag szódabikarbónát közvetlenül a gumitömítés redői közé.
Spricceljük be egy kevés vízzel vizet, hogy feloldódjon és aktiválódjon.
Dörzsöljük át a területet egy kis kefével (egy régi fogkefe tökéletes erre a célra).
Hagyja hatni 10 percig, hogy felszívja a szagokat és feloldja a penészgombát.
Tisztítás után állítsunk be egy rövid öblítési programot, hogy eltávolítsa a maradványokat. Ne tegyünk ruhát a gépbe!
Ez a módszer nemcsak a kellemetlen szagokat szünteti meg, hanem segít megelőzni a későbbi penészképződést.
Hogyan tartsuk tisztán és szagmentesen a mosógépet?
A penész és a kellemetlen szagok újbóli megjelenésének megelőzése érdekében fontos, hogy tartsunk be néhány egyszerű karbantartási trükköt.
Gyakran töröljük át a gumitömítést. Egy puha ronggyal töröljük ki a gumitömítésen felgyülemlett vizet vagy szennyeződést, így megakadályozhatjuk, hogy a nedvesség felhalmozódjon és megpenészedjen.
Minden mosás után hagyjuk nyitva a gép ajtaját, így a levegő megfelelően tud keringeni, hamarabb kiszárad, és nem penészedik be.
Használjunk megfelelő mosószert. A megfelelő mennyiségű minőségi mosószer megakadályozza, hogy a hab lerakódjon a dobban.
Havonta egyszer mossunk magas hőmérsékleten. A forró vizes és fehér ecetes mosás eltávolítja a baktériumokat és megtisztítja a dobot.
Tisztítsuk meg a mosószeres fiókot. A penészedés elkerülése érdekében rendszeresen mossuk-, és szárítsuk ki a fiókot, mert itt is könnyen felhalmozódhat a nedvesség.