Kutatások alapján kimutatták, hogy ha lánytestvéred van, jobb mentális egészségnek örvendhetsz!

A testvéri kapcsolatokban is vannak nehéz időszakok, főleg a kamaszkor idején, amikor az ember még amúgyis csak keresi önmagát, hajlamosabb arra, hogy többet veszekedjen a testvérével. De egy testvér alapjában véve az egyik legjobb dolog a világon, hiszen ő az aki mindig kiáll melletted, jóban-rosszban számíthatsz rá.
Kutatások alapján kimutatták, hogy ha valakinek nővére vagy húga van, sokkal jobb mentális egészségnek örvendhet, mintha öccse vagy bátyja lenne.
Egy 2010-es tanulmány alapján kiderült, hogy ha lány testvéred van, nem csak a mentális egészséged, de az önbecsülésed is nagyobb lesz. Sokkal empatikusabb leszel, jobban átérzed mások problémáit, segítőkészebbé válsz, ha lánytestvéred van.
A kutatásban négyszáz különböző családot vizsgáltak meg, természetesen olyanokat is, ahol nem csak lány, hanem fiú testvérek is voltak, és az egyik gyerek 10-14 év között volt. A kutatást vezető szakember Laura Padilla-Walker hangsúlyozta, hogy még a gyakori testvérveszekedésekből is pozitív fejlődés rajzolódik ki. Az is kiderült, hogy egy lánytestvér nagyon pozitív irányba tereli a mentális egészséget.
A lánytestvérek a serdülőkorban gyakran jelentkező elmagányosodás idején is védelmet nyújtanak egymásnak. Ha lánytestvéred van, soha nem fogod úgy érezni, hogy téged senki sem szeret, és ha problémáid vannak, nem kell magányosan sírdogálnod a sarokban.
Persze, minden családban előfordulnak viták és nézeteltérések, de alapjában véve a segítségnyújtás és a szeretet jellemző a testvéri kötelékekre.
„Már egészen kicsi korban érdemes a gyerekeket a testvéri szeretetre ösztönözni. Amikor a gyermek felnőtté válik, ez egy hatalmas védő faktor lesz számára” – fejtette ki Padilla-Walker a testvérkapcsolatokról.

