Nemrégiben készült egy átfogó kutatás “kawaii” témában, ami japánul annyit jelent, hogy “aranyos”. A Hirosimai Egyetem pszichológusai által közzétett tanulmányban hihetetlenül érdekes eredményeket mutatnak be. Valójában arra derült fény, hogy azok, akik a munkaidőt cuki állatfotók-, vagy videók nézegetésével szakítják meg, sokkal hatékonyabban tudnak dolgozni.
Nézzük, milyen hatással vannak az aranyos állatok a személyiségünkre!
Nem csupán a gondoskodási ösztönt ébresztik fel!
Az állatok szívmelengető képei nagyon sok pozitív érzést kelthetnek, mosolyt csalnak az arcunkra, felvidítanak, előhozhatják a szülői ösztönt, sőt arra motiválhatnak, hogy vigyázzunk valakire, aki tehetetlen. A tanulmány alapján azonban kiderült, hogy ennél sokkal többről van szó: az aranyos állatok valóban befolyásolják képességeinket és viselkedésünket a munka során, így sokkal produktívabbak leszünk.
Gyengédséget, gondoskodást idéznek elő
Egy aranyos cica, vagy kutya képei az emberek nagyrészéből azt a reakciót váltotta ki, hogy nagyobb gyengédséggel és odafigyeléssel teljesítsenek. A kutatók szerint az aranyos dolgok olyan érzéseket generálnak, amelyek hatására sokkal körültekintőbben viselkednek az emberek. Ez a módszer például a vezető pozícióban lévő emberek esetében is hatékonyan alkalmazható.
Segít a részletekre koncentrálni
A kísérlet során az is bebizonyosodott, hogy az “aranyosság” hosszútávon segít abban, hogy jobban tudjunk figyelni a részletekre, és növeli a koncentrációs képességet is. Az aranyos állatképek nézegetése után sokkal jobban tudunk összpontosítani a munkánkra.
A titok a “babaszerű” vonásokban rejlik
Kiderült, hogy a felnőtt egyedek nem váltottak ki ugyanolyan reakciót, mint a kis állatok, hiszen mindannyian tudjuk, hogy az “aranyos” jelző csak a bébi élőlényekhez társul. A kölyök kutyáktól és cicáktól minden embernél kiakad a cukiságfaktor.