A fahéj egy különleges terápiás tulajdonságokkal rendelkező fűszer, igen magas a tápanyagtartalma és erős antioxidáns. Sajnos nem használjuk túl gyakran, leginkább csak a karácsonyi sütemények alapízét köszönhetjük neki, pedig ennél azért jóval több.
Már az ókorban is használták és ismerték a fahéjat a terápiás tulajdonságai miatt, számos betegség megelőzésére és enyhítésére jelentett gyógyírt ez a fűszer.
Nézzük, milyen pozitív tulajdonságokkal rendelkezik:
A legjobb, ha mi magunk készítjük el a terápiás tulajdonságai miatt használatos fahéjport. Fogjunk egy kávédarálót, és egyszerűen őröljük porrá a kisebb darabokra tört fahéj rudakat, majd tegyük egy légmentesen záródó üveg edénybe, így az illóolajok nem fognak elpárologni. A fahéjpor elkészítés után 6 hónapig őrzi meg a szavatosságát.
Adagolás: naponta 1 teáskanálnyi fahéjport ajánlott fogyasztani 3-6 alkalommal, 30 napon keresztül, majd ajánlott 1 hónapos szünetet tartani.
Kiváló emésztésserkentő
Étkezés előtt ajánlott 1 teáskanál fahéjat bevenni: szabályozza az emésztést, ajánlott savtúltengés, gyomorhurut, és anorexia esetén is.
Elősegíti a fogyást
Étkezés után 1 gramm fahéj szabályozza a hasnyálmirigy aktivitását és a vércukorszintet, hosszabb ideig jóllakottság-érzéssel tölt el, felgyorsítja a zsírégetést. Serkenti a tripszin enzim aktivitását, amely lebontja a vékonybélben lévő fehérjéket, megakadályozza a felesleges zsírszövet kialakulását.
Meggátolja a cukorbetegség kialakulását
A fahéj csökkenti a vércukorszintet, serkenti és szabályozza a szervezet inzulin szekrécióját, és növeli a szervezet inzulin iránti fogékonyságát. Számos tanulmány alapján kimutatták, hogy naponta 3-6 gramm fahéjpor 18-29%-al képes csökkenteni a vércukorszintet. A hatás a kezelés befejezése után 2-3 héttel érezhető. A fahéj olyan elemeket tartalmaz, amelyek segítségével könnyen felvehető a harc a 2-es típusú cukorbetegséggel szemben.
Elpusztítja a Helicobacter Pylori fertőzést
A fahéj az egyik leghatékonyabb természetes gyógymód a Helicobacter fertőzéssel szemben. Nem csak a baktériumok fejlődését akadályozza meg, hanem azoknak a betegségeknek a kialakulását is, amelyeket ez a Helicobacter okoz, mint pl. a gyomorhurut, gyomorfekély, bél- és gyomorrák.
Rákellenes tulajdonságai vannak
A fahéj erős tumorellenes tulajdonságokkal rendelkezik, hatóanyagai megtámadják a mutáns sejteket, és blokkolják szaporodásukat, miközben az egészséges sejteket nem károsítják. Por formájában rendszeresen alkalmazva megakadályozza a gyomor-, és bélrendszer bizonyos formáit, a limfómát, és a leukémiát.
Megszünteti a rossz leheletet
A rossz lehelet kialakulásának legfőbb oka a gyomor- és bélrendszer különböző megbetegedései lehetnek. A fahéj szabályozza a gyomorműködést, elpusztítja a kellemetlen szagokat okozó mikrobákat. Erőteljes illóolajának köszönhetően pedig semlegesíti a kellemetlen szájszagot is.