HolotropikumAlternatív gyógyászatA Nap: a legerősebb gyógyító energia

A Nap: a legerősebb gyógyító energia

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Mind ismerjük a mondást, miszerint „holnap is nap van”. Mit is értünk ez alatt valójában? Hogy egy állandó körforgás részei vagyunk, hogy az élet nem áll meg, minden nappal újra kezdődik. Hogy a Nap minden egyes reggel felkel, tetteinktől függetlenül. És ez annyira közönségessé és megszokottá vált számunkra, hogy nem vesszük észre hatalmas erejét, azt, hogy ragyogásával hogyan kelti életre minden egyes nap bolygónkat. Az otthonunkat.

Fotó: Carlos Scherer
Fotó: Carlos Scherer/Flickr.com

Nem véletlenül nyűgöz le minket, embereket a napkelte és napnyugta csodálatos látványa. A Teremtő alkotta világban semmi sem hiábavaló, így az emberek Nappal való kapcsolata sem.

Igen, a Nap elképesztő erővel bír, csak tudnunk kell ezt hasznosítani!

Azoknak, akik türelmesek és eléggé nyitottak arra, hogy változtassanak látásmódjukon és életformájukon, minden lehetségessé válik. A napfény az élet nélkülözhetetlen forrása és úgy segít fejlődésünkben, ahogyan ezt felhasználni és hasznosítani tudjuk. Motiváció, figyelem, koncentráció és ellazulás – ezek mind hozzásegítenek ahhoz, hogy energiáinkhoz minden szinten hozzáférjünk. Képességeink határtalanok.

A Napnak, mint az emberiség legfontosabb égitestének imádása – a napkultusz – már ősidők óta jelen van az emberek életében. Hiedelmek, mítoszok és legendák lengték körül. Napjainkban is fontos szereppel bír a vallási- és spirituális élet színterén – gondoljunk csak a csíksomlyói zarándokokra, akik pünkösdvasárnap hajnalán imádkozva várják a nap felkelését, a napba néznek, hogy teljes búcsút nyerjenek, s ezzel lelki szolgálatot kezdjenek. A keleti kultúrák különös jelentőséget tulajdonítanak a Napnak – hindu és ájurvéda tanok szerint az ember képes napfényből kinyerni az életben maradáshoz szükséges energiát, étel és víz fogyasztása nélkül. Sokan váltak híressé a „fényevés” gyakorlata miatt – amiről a tudományos közvélemény egyébként egyelőre azt tartja, hogy erősen valószínűsíthető annak halált okozó mivolta.

Hira Ratan Manek

Hogy jobban megértsük az ember és a Nap ezen kapcsolatát, ismerjük meg a világ egyik legvitatottabb emberét, aki maga is megtapasztalta ezt a különös kapcsolatot. Ő nem más, mit Hira Ratan Manek (vagy HRM, ahogy a világon ismertté vált).

1937. szeptember 12-én született Bodhavadban, Indiában. Gépészmérnöki diplomát szerzett, majd családi vállalkozásában dolgozott nyugdíjazásáig, 1992-ig. Ekkor kezdte tanulmányozni a napnézés (sun gazing) ősi művészetét, ami már gyermekkorában is érdekelte.

1995. június 18-tól elkezdett kizárólag csak vízen és napfényen élni, ebből nyerve az energiát. Ez idáig HRM három ilyen szigorú böjtnek vetette alá magát, amelyet amerikai és indiai orvosok, szakemberek kísértek szigorú figyelemmel: az első 211 napig tartott (1995-96), Dr. C.K. Ramachandran felügyelete alatt, aki az allopátiás és ájurvéda orvoslás szakértője is egyben; a második szigorú böjt (2000-2001) 411 napos volt, amikor HRM 21 tagú, nemzetközi orvos szakértő-csapat megfigyelése alatt állt (köztük Sudhir Shah és K. K. Shah – az akkori Indiai Orvosi Szövetség elnöke –,valamint Dr. Maurie D. Pressman); a harmadik alkalom pedig 130 napot tartott, a philadelphiai Thomas Jefferson University és a University of Pennsylania közreműködésével, amelyet Dr. Andrew Newberg és Dr. George C. Brainard vezettek.

Sok más, HRM-hez hasonló vállalkozó akadt, akik hasonlóan látványos eredményeket értek el, azonban ezek nem kerültek dokumentálásra.

Kétségkívül, a Nap vitális energiaforrást jelent minden élőlény számára, így az embereknek is. Holisztikus lények vagyunk, Univerzális energiára van szükségük. Hogy agyunk hatékonyan tudjon működni, aktiválni kell. A Nap energiája olyan forrás, amely feltölti az agyat, a szervezetbe pedig csak egy szerven keresztül juthat be – a szemünkön. A szem képezi az egyetlen kaput, amin át a napfény az agyunkhoz hatolhat. A szem a napfény teljes spektrumát be tudja fogadni, olyan, mintha egy üvegablakon keresztül néznénk ki. Mivel ez a szerv igen érzékeny, ezért vigyáznunk kell, hogy ne tegyük ki túl erős fénynek.

A legjobb alkalom a napot nézni akkor van, amikor ez alacsonyan van a horizonton – mert ilyenkor a napsugarak intenzitása és az ultraibolya sugárzás is minimális –, vagyis felkeltekor és 1-2 perccel napnyugta előtt. HRM szerint felkeltekor több energiához juttatnak a napsugarak, mint lenyugváskor. Legjobb, ha ellazulva, relaxálva, szinte meditatív állapotban tekintünk a felkelő napkorongra, tiszta, minden gondtól mentes elmével. Egyszerűen csak nézzük a Napot, kisimult, ellazult arccal. Próbáljuk érezni, amint a testünk érez: milyen érzés, amint a napsugarak minden atomunkba és sejtünkbe behatolnak, feltöltenek és energizálnak. Érezzük, ahogy minden szövetünk újjászületik. Ahogy egész lényünk újjászületik.

Egyed Zsuzsanna

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek