KuriózumA cégvezetők 9 szarvashibája, ami miatt az alkalmazottak otthagyják a céget!

A cégvezetők 9 szarvashibája, ami miatt az alkalmazottak otthagyják a céget!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A főnökök, menedzserek, cégigazgatók, nevezzük bárhogyan is, egy amerikai humánerőforrás-szakértő szerint, legtöbb esetben 9 olyan taktikai hibát követnek el, amelynek az a következménye, hogy a legjobb szakembereik otthagyják a vállalatot.

Fotó: Nimfus/Flickr.com
Fotó: Steve Kay/Flickr.com

Travis Bradberry, aki a humánerőforrással foglalkozó cégének elnöki székében ül, azt mondja, hogy az egyik legáltalánosabb vezetői hiba azon személyek alkalmazása, illetve előléptetése, akik nem érdemlik meg.

Nézzük akkor 9 hibát, amitől a legjobb alkalmazottak is szedik a sátorfájukat, és felmondanak:

1. Túlhajtja az alkalmazottait

Nem is kell nagyon magyarázni ezt. Aki már dolgozott valahol, biztosan vannak ebbéli tapasztalatai. A baj az, hogy a hajtás éppen visszafele fog elsülni, hiszen egy kifárasztott alkalmazott nem fog jobban teljesíteni. Minél több órát dolgoztatja beosztottjai a főnök, annál kevésbé fog előremenni a vállalkozás szekere, így gyakorlatilag semmi értelme nincs, ha a kimerült dolgozóknak még túlórázniuk is kell.

2. Nincs elismerés, nincs egy dicsérő szó

Egy főnöknek jól kell tudni kommunikálnia is. Néha meg kell dicsérni az embereket, főleg, ha tényleg jól végzik a dolgukat, mert lehet, hogy ő a munkaadó, de ő is abból él, amit a beosztottak nap mint nap elvégeznek. Ha nincs lehetőség fizetésemelésre, sokszor elég egy jó szó is, hogy az alkalmazott megbecsülve érezhesse magát.

3. Nem érdekli a beosztottjai élete

A felmondó nyilatkozatukat beadó alkalmazottak több mint fele azért hagyta ott a munkahelyét, mert semmilyen viszony nem volt a felettesével szemben, aki azt sem tudta sokszor, hogy van-e az illetőnek családja. Egy igazgatónak meg kell találnia az egyensúlyt, ami a beosztottjai szakmai és magánélete között van, mert csak így lehetséges emberi módon együttdolgozni.

4. Nem tartja be a szavát

Ez morális, emberi kérdéseket is felvet, így az már eleve nem kecsegtető dolog, ha valaki nem tartja be az ígéretét, mindegy ha főnökként, ha magánemberként. De kinek kell egy olyan munkahely, ahol a vezető szavára nem lehet egy fillért sem adni?

5. Ha olyan embereket léptet elő, akik nem érdemlik azt meg

Ez főként azokkal szemben igazságtalan, akik keményen dolgoznak, a legjobb szakemberek, nekik van a legtöbb tapasztalatuk, és mégis olyan valaki kap előléptetést, aki erre nem szolgált rá, és ezt a főnök is valószínűleg tudja. Ezzel a felelőtlen tettével a vállalkozás működését kockáztatja a vezető, hiszen az már eleve nem jó, ha egy felkészületlen személyt nevez ki egy magas beosztásba, és az végképp nem, ha közben emiatt a legjobb szakember adja be a felmondó levelét.

6. Ha megszabja, hogy mivel töltsék az alkalmazottak a szabadidejüket

Nincs is annál rosszabb, hogy egy ledolgozott munkahét után, pénteken a főnök bejelenti, hogy hétvégén csapattréning lesz. És ez szinte minden hétvégén megismétlődik. Az alkalmazottaknak szükségük van szabadidőre, amikor a hobbijuknak élhetnek, mert csak így képesek feltöltődve bemenni a munkahelyükre, és ott jól teljesíteni.

7. Ha nem fejleszti az alkalmazottak kreativitását

A tehetséges, ügyes alkalmazottaknak folyamatos ingerekre, élményekre van szükségük, hogy a legjobbat hozzák ki magukból a munkahelyükön. Időnként a vezetőségnek kötelező módon szerveznie kellene olyan programokat, ahol a beosztottak kiélhetik, fejleszthetik kreativitásukat. Ez a cég fejlődésének szempontjából fontos tényező.

8. Ha a tehetséges alkalmazottaknak nem megfelelő munkafeltételeket teremtenek

Egy éleseszű munkatárs, ha nem kap olyan feladatot, amitől úgy érzi, hogy szárnyal, idővel megunja, belefárad a napi teendők végzésébe, és továbbáll.

9. Nem indít szellemi kihívásokat az alkalmazottaknak

Amikor az alkalmazottak túl könnyű feladattal vannak megbízva, vagy éppen órákig nem csinálnak semmit és unatkoznak elvesztődik a munka varázsa, a szellemi kihívás. Az okos és intelligens alkalmazottakat mindig motiválni kell, kihívások elé kell állítani, hiszen ez élvezetesebbé, kreativabbá teszi a munkát. A nagy menedzserek tudják hogyan kell fenntartani a kreativitást és a csapatszellemet az alkalmazottak között.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    A tél rejtett veszélyei: mítoszok és valóság

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek