Otthon6 ok, amiért az uborka gyenge termést hozhat. A hiba, amit sokan...

6 ok, amiért az uborka gyenge termést hozhat. A hiba, amit sokan elkövetnek!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon és a Google Hírek-en!

Ha uborkát termesztenél, akkor mindenképp el kell kerülnöd ezeket a hibákat!

6 ok, amiért az uborka gyenge termést hozhat. A hiba, amit sokan elkövetnek!

Ha gazdag uborkatermésre vágysz, akkor van pár alapszabály, amit be kell tartanod, mert a növény viszonylag könnyen megbetegedhet, elpusztulhat. Így most következzenek az uborkatermesztés legalapvetőbb hibái, amiket érdemes elkerülnöd.

1. Késői kiültetés

Az uborka palántákat legkésőbb 35 nap múlva ki kell ültetni szabad földbe, hiszen ha sokáig cserépben tartod, akkor már nem tud alkalmazkodni az új környezethez és a tápanyag hiány miatt elpusztul.

2. Nem szabad zsúfoltan ültetni a palántákat

Ha szorosan, egymás mellé ülteted a palántákat, akkor nem kapnak elég levegőt, és nem nőnek meg, ugyanakkor a gombás fertőzésekre is nagyobb lesz az esély. A töveket legalább 20 cm távolságra kell ültetni, a sorok között pedig 1 méter távolságra lesz szükség, így elegendő napfény jut majd minden növény számára.

3. A helytelen vetésforgó alkalmazása

Ne ültesd minden évben ugyanarra a parcellára az uborkát, mert így a betegségek kialakulásának esély is megnő, ugyanakkor nem lesz bő termésed. Arra a helyre sem szabad ültetni uborkát, ahol korábban tök, cukkini, vagy görögdinnye termett. Olyan helyre kell ültetni, ahol addig zöldborsó, burgonya, cékla, paradicsom termett.

Ezt már olvastad? Ezzel a keverékkel permetezte be a paradicsomot és uborkát, többé nem kell aggódnod a betegségek, kártevők miatt!

4. Az uborkákat fel kell kötni

Az uborka egy kúszó növény, így a bő termés érdekében érdemes olyan szerkezetet felállítani a növények mellé, amelyre fel tud mászni az indái segítségével. Ezzel a betegségeket is meg lehet előzni, sőt a szüretelés is sokkal könnyebb.

6 ok, amiért az uborka gyenge termést hozhat. A hiba, amit sokan elkövetnek!

5. Helytelen öntözés

Az uborka szereti a vizet, így nem szabad szomjaztatni, mert így a növény száradásnak indul, és maga a termés keserű lesz. Ha már virágzik az uborka, akkor csak a gyökerére szabad vizet önteni, ne jéghideg, hanem langyos vizet használj.

Ezt már olvastad? Így ültesd a paradicsomot, hogy gazdag termésed legyen!

6. Nem szereti az erős napfényt

Az erős napsugarak megégethetik az uborka levelet, így maga a termés kemény és keserű lesz. Ültesd félárnyékos helyre az uborkát, vagy ha nincs ilyen hely, akkor a kukorica árnyékában is jól fogja érezni magát a növény.

Legfrissebb

Hirdetés

Aktuális kedvencek

Ez is tetszeni fog

Kapcsolódó cikkek