A Brit Rákkutató Intézet igazgatója úgy véli, hogy a tudósoknak le kellene mondaniuk a legtöbb daganatos betegség ellenszerének kutatásáról, mivel ezek a betegségek gyógyíthatatlanok, és a megelőzést, és a hatékony tüneti kezelést kellene előnybe részesíteni – olvasható a Telegraphban.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
Mel Greaves álláspontja az, hogy a rákgyógyszerek fejlődése a rákos sejtek ellenállóbbá válását eredményezi, ezért okosabbnak kell lenni, és nem a betegség teljes megszüntetésével kellene próbálkozni, hanem annak kordában tartásával.
Hozzátette: időről-időre felkap a média olyan híreket, amelyek szerint kecsegtető eredményekkel indulnak egyes kezelési módszerek, ám rá kis időre mégis megkétszerezett erővel tér vissza a betegség. Szerinte ezért a megbetegedések lefolyásának jelentős lelassítása jelenthetné a megoldást.
Karol Sikora, a buckinghami egyetem dékánja, nem osztja kollégája álláspontját. Szerinte Greaves rendkívül pesszimista, ami furcsa, hisz a rákkutató intézet igazgatója jelentős eredményeket felmutató munkát végzett a leukémia gyógyítása területén.
Sikora úgy gondolja, hogy ha sikerül megértei a rákos megbetegedések kialakulásának folyamatát, akkor a gyógymód megtalálása elérhető közelségbe kerül. Az intézet főorvosa, Peter Johnson hozzátette, sok rákos megbetegedést lehet hatékonyan gyógyítani, a tumort sikeresen eltávolítani, főleg ha időben diagnosztizálják a betegséget. Mivel a ráknak száznál is több típusa van, ezért minden eset egyedi, így valóban nem lehet egyetlen, univerzális gyógymódról beszélni.
Ehhez kapcsolódik a héten írt cikkünk is, amely szerint a rákellenes harcot mindaddig lehetetlen megnyerni, amíg a betegség ennyire fejlett. Ugyanis az első rákos sejtek a kutatások szerint már több százmillió évvel ezelőtt megjelentek, így a szakemberek szerint a betegség az emberi evolúció szerves része.