Ha mostanában erőst késztetést éreztek arra, hogy üvöltsetek, akkor megvolt az okotok rá, ugyanis 2014. október 8-án, szerdán ha felnéztek az éjszakai égboltra, vérhold fog köszönteni benneteket. A viccet félretéve, a vérhold nem egyéb, mint teljes holdfogyatkozás, ami alatt vérvörössé válik a Hold az Egyesült Államok és Kanada felett. A NASA szerint a jelenség szerda hajnalban 6 óra 25 perckor kezdődik és 7 óra 24 percig fog tartani.
2014-ben és 2015-ben 4 vérhold lesz megfigyelhető – az első április 15-én volt -, ami további évszázadokig nem fog bekövetkezni. A 16., 17., 18. és 19. évszázadokban nem volt példa erre a jelenségre. A 20. században eddig kétszer fordult elő, mégpedig 1949-ben és 1967-ben. 2015-ben április 4-én és szeptember 28-án gyönyörködhetünk a jelenségben, amit tetrádnak is neveznek. A következő tetrádra 2032-ben, vagy 2033-ban kerül sor.
A holdfogyatkozás csillagászati jelenség, amelynek során a Hold részben vagy egészen a Föld árnyékába kerül. Akkor jön létre, ha a Föld a Nap és a Hold között van, és a Föld árnyéka vagy félárnyéka a Holdra vetődik. Nem parallaktikus jelenség, azaz mindenhonnan látszik, ahonnan a Hold árnyékba került része látható.
A teljes holdfogyatkozás során a Hold teljesen a Föld árnyékába kerül. Ilyenkor azonban mégsem sötétedik el teljesen a holdkorong, hanem fénye narancsvörösre változik amiatt, hogy a földi légkörön szóródó fény halvány derengést teremt a teljes sötétség helyett.
Az európai, ázsiai és afrikai lakosok sajnos nem láthatják a holdfogyatkozást.