A kukoricabajusz olyan természetes olajokat tartalmaz, amelyek csökkenti a magas vérnyomást, emellett még jótékony klorofillt, mangánt és káliumot is tartalmaz. Teaként már ősidők óta használj az ember, és ez az egyik legerősebb természetes vízhajtó készítmény is.
Akkor kell leszedni a kukoricacsőről, amikor még zöldes-sárgás színű a bajusz, hiszen ha már megbarnult, nem alkalmas a fogyasztásra. Úgy tudjuk a legkönnyebben megállapítani, hogy a bajusz alkalmas a szedésre, hogy a körmünkkel megnyomkodjuk a kukoricacsövet, amennyiben tejhez hasonló nedű folyik ki belőle, nyugodtan begyűjthetjük a kukoricabajuszt.
A paraszti kultúrákban miután leszedték a bajuszt, gyorsan felvagdosták, és árnyékos helyen megszárították. Ha teljesen megszáradt, papírtasakokban tárolták, legtöbb 2 évig.
A bajuszból főzött tea hatásosan enyhíti a fájdalmas vesegörcsöket, és amennyiben sokáig fogyasztja valaki, szinte biztosan nem lesz gondja a vesekő-képződéssel, az esetleges homokot, vagy apró köveket kimossa a vesékből.
Mivel erős vizelethajtó hatása van, a kukoricabajusz hozzájárul a méreganyagok távozásához, ezáltal beindítva a testsúlycsökkenést, emellett az érelzáródás, a reuma, és az ízületeket érintő betegségek kialakulásának esélye is kisebb lesz, de a májbetegségekkel szemben is védelmet nyújt.
A tea elkészítése nagyon egyszerű: egy evőkanál szárított bajuszt le kell forrázni egy adag vízzel, majd pár percig állni hagyni.
Ne tegyünk bele semmilyen édesítőszert, pár csepp citromlé azonban megengedett, 2-3 óránként egy csészével kell meginni a teából. Fontos megjegyezni, hogy csakis egészséges, nem génmódosított kukoricából szedjünk bajuszt.