A legtöbb ember nem tulajdonít különösebb jelentőséget a hajmosásnak, pedig kis odafigyeléssel még egészségesebb és szebb lenne a hajunk mosás után.
Napi hajmosás: a hajszálak gyökerénél faggyú választódik ki, az olajos anyag pedig védi a hajat. Ezért nem ajánlatos naponta hajat mosni, hagyjuk, hogy a természetes olajak tegyék a dolgukat. Két, vagy három naponta mossuk meg a hajunkat, de ha nem zsírosodik nagyon, akkor még több napig várhatunk a legközelebbi hajmosásig.
Gyakori samponcsere: gyakori tévhit, hogy bizonyos időközönként cserélni kell a sampont, mert megszokja a haj, és már nem vált ki olyan hatást, mint kezdetben. Szakemberek azt javasolják, hogy csak egy sampont használjunk azt, amelyik bevált, hisz a haj nem alakít ki semmilyen függőséget mást termékek iránt.
A gyökerektől a hajvégekig besamponozzuk a hajat: sokan a haj egész hosszát bedörzsölik, pedig a hajvégeknek sokkal több hidratálásra és védelemre van szükségük, mint a gyökereknek.
Nem használunk hajbalzsamot: az egyik legnagyobb hiba, amit hajmosáskor el lehet követni, különösen azok esetében, akiknek hosszú a hajuk. A balzsam jelentősen csökkenti a hajvégek töredezettségét, megőrzik a hajszálak rugalmasságát, ezért minden hajmosáskor használjunk balzsamot.
Forró vízzel mosunk hajat: soha ne forró vízzel mossuk a hajunkat, mivel igénybe veszi a fejbőrt és károsítja a haj felszínét is. A nedves hajszálak megduzzadnak, ettől védő pikkelyrétegük kinyílik és sérülékenyek lesznek. A forró víz használata a fejbőrnek is árt: viszketés, korpásodás lesz a következménye. A túl meleg víztől megnyílnak a pórusok és a fejbőr faggyúmirigyei aktiválódnak. Mossuk és öblítsük a hajat langyos vízzel, majd a végén egy kevés hideggel. A hideg víztől a fejbőr vérkeringése is jobb lesz, a haj szerkezete összehúzódik, a felület kisimul, ezért a haj egészségesebb, fényesebb lesz.