Nincs szerencséd a pénzzel, mindig üres a pénztárcád? Hogy ezen változtass, kerüld el a következő 7 hibát!
Ma már a tudomány is foglalkozik azokkal a rossz, hibás szokásokkal, amelyek a szegénységet erősítik. Az alábbiakban ezeket a hibás lépéseket írjuk le, hogy mindenki életében beköszöntsön az anyagi stabilitás.
1. Panaszkodás, sírás
A szegénység első jele, ha mindig panaszkodunk valamiért, a sorsunkért, amiért ide, erre a földrészre születtünk, ahol ilyen alacsonyak a bérek, elmaradottság jellemez mindent, stb. De ez nagy csapda, hiszen ha megragadunk ennél a felfogásnál, akkor hiába nyerünk a lottón, nem fogjuk azt érezni, hogy jobb lett a helyzetünk, mert a lelki ürességet, szegénységet semmi sem pótolja.
2. A szokás, hogy mindig mindenen spóroljunk
Nem jó, ha állandóan a leárazott polcokat keressük az üzletekben, és azon gondolkozunk, hogy a munkatársunknak több-e a fizetése. A minden áron történő spórolás nem célravezető. Igenis a pincérnek hagyjuk borravalót. Az elemzők szerint aki mindig spórol, nem tud egyensúlyt teremteni a bevételek és a kiadások terén. És sokszor az olcsóbb dolgok hosszabb távon több pénzbe kerülnek, így bizonyos esetekben érdemes a drágább terméket választani.
3. Mikor minden a pénz körül forog
Csak azok az emberek hiszik azt, hogy a pénz egyenlő a boldogsággal, akik a szegénységre születtek. Az életük a pénz, az anyagi javak, luxus tárgyak körül forog. Ne legyünk ilyenek, változtassunk életünkön. A gazdag emberek többsége már értékeli az igaz szerelmet, az érzelmeket. Azóta már tudjuk, a gazdagok még több pénzt vonzanak életükbe, előnyös üzleteket kötnek, a szegények meg maradnak a vágyakozással.
4. Pánikba esés, ha fogytán a pénz
Ha az első gondolatunk az, hogy mennyi pénz marad a fiókban, ha kifizetjük ezt és azt a számlát, akkor nem jó után járunk és a szegénységet vonzzuk be. A gazdagok nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a pénznek.
5. Többet költeni, mint keresni
Ha két munkahelyünk is van, de mégsem jövünk ki a pénzből, akkor változtatnunk kell, mert ha nem fog ez bekövetkezni, akkor nem számíthatunk semmilyen előrelépésre, az anyagiak terén legalábbis.
6. Olyat dolgozni, ami nem okoz örömet
Sosem fogunk sikereket elérni az életben, sok pénzt keresni, ha valami olyasmit dolgozunk, amit nem szeretünk. A képlet egyszerű: kemény munkával rövid távon is lehet viszonylag sok pénzt keresni, de a lelkiekben ez nem jelent örömet, feltöltődést, így gyakorlatilag ez a pénzkeresési technika hosszabb távon értelmetlen és káros.
7. Ne legyünk rosszban a családtagjainkkal
Nem jó, ha eltávolodunk, vagy megharagszunk a családtagjainkra, szomszédjainkra, közeli ismerőseinkre, barátainkra. A gazdag emberek mindig jó kapcsolatot ápolnak a rokonaikkal, a siker érdekében összetartanak, és ha baj van egymást támogatják, segítik.