Köztudottan a víz a leghatékonyabb módja a hidratálásnak, ami a szervezetre nézve csakis pozitív hozadékkal bír. És ez megtöbbszöröződik, ha citromlét is hozzáadunk, amelynek antibakteriális hatása van. Egy pohár vízhez adjunk hozzá egy fél citrom kifacsart levét, melléje még mehet egy kevés méz, és fahéj.
A citromos víz 10 jótékony hatása
1. Immunerősítő
A citromos víz fogyasztásával a vas hatékonyabban fel tud szívódni, ezáltal az immunrendszerünk is erősebbé lesz. Na és a C-vitaminnak köszönhetően hatékonyabban védekezhetünk a megfázással szemben.
2. Tisztítja a húgyutakat
Mivel vízhajtó hatása is van, ezért a citromos gyógyital remekül megtisztítja a húgyutakat, nem engedi megtelepedni a fertőzéseket okozó baktériumokat, és a szervezet pH-szintjét is egyensúlyba hozza.
3. Emésztésserkentő
A citrom serkenti az epetermelést, amely elengedhetetlen az optimális emésztés szempontjából, emellett nagyszerűen méregteleníti a bélrendszert is.
4. Energiát ad
A citromban sok növényi protein, B- és C-vitamin, foszfor található, amely a vízzel összekeverve, csodásan frissíti, energizálja és hidratálja a szervezetet. Már egy napi pohár citromos víz hozzájárul ahhoz, hogy megszűnjön a szervezet savas állapota.
5. Segít a fogyásban is
A citromban lévő pektin csökkenti a cukor utáni vágyat, így kevesebb édességet kívánunk meg. Ez pedig a fogyókúrázóknak nagy segítség.
6. Enyhíti a torokfájást
A vírusellenes és antibakteriális hatásának köszönhetően kisebb lesz a torokgyulladás esélye. Ezért ha el akarjuk kerülni a torokfájást, akkor minden reggel igyunk meg egy pohár citromos langyos vizet.
7. Csökkenti a magas vérnyomást
A gyógylében kálium is van, amely szabályozza a vérnyomást, emellett biztosítja a nyugodt alvást és serkenti az agyműködést.
8. Szebb lesz a bőr
Reggel, ébredés után igyunk meg egy pohár citromos langyos vizet, ami serkenti a vérkeringést, így a tápanyagok könnyebben eljuthatnak a bőrsejtekhez, amitől egészségesebb lesz a bőrünk.
9. Megszünteti a kellemetlen leheletet
A citromos víz rendszeres fogyasztásával megakadályozható a kellemetlen lehelet, amelyet a szájüregben megtelepedő baktériumok okoznak. Ugyanakkor serkenti a nyáltermelést, amely szintén a szájüreg egészségének megőrzését szolgálja.