Biztosan okos volt az a feltaláló, aki megalkotta az első légfrissítőt, hiszen az emberek gyorsan rákaptak az illatfelhőt varázsló sprayekre, így a gyártók igyekeztek különbnél különb termékeket előállítani. Ehhez természetesen mesterséges illatesszenciákat használnak fel, ami még sor kémiai vegyülettel is párosul.
A nagykereskedésekben kapható légfrissítők több káros szintetikus anyagot tartalmaznak, mint például a formaldehid, amelyek asztmás tüneteket, légzési nehézségeket, szemviszketést, csontbetegséget, hormonproblémákat, de még leukémiát is okozhatnak.
Ezek az illatos termékek szinte mindegyike tartalmaz para-diklór-benzolt, amelyről kiderült, hogy rákkeltő, hiszen rovarirtó szerként is használják, az állatoknál máj- és vesetumort okoz ez a szer, de az amerikai lakosság nagyhányadának a vérében is kimutatták ezt a vegyületet.
Szintén káros következménye lehet a légfrissítőknek, ha sokat használjuk, hiszen szagláskárosodást okoz. Egy pár évvel ezelőtt a legnépszerűbb légfrissítőkről derült ki, hogy még az olyan termékek is tartalmaznak káros vegyszereket, amelyeken az szerepel, hogy természetes alapanyagokat használtak fel.
Frissítsünk szódabikarbónával
Egy sokkal jobb megoldás, ha a szódabikarbónával tisztítjuk meg a lakás levegőjét, hiszen ez a nagyszerű produktum magába szívja a kellemetlen szagokat.
Egy edénykébe tegyünk egy fél bögre szódabikarbónát, cseppentsük pár csepp illóolajat a közepébe, keverjük össze és kész is házi légfrissítő. Már csak egy megfelelő helyet kell találni neki a szobában.