A téli hónapokban nincs is annál jobb, mint a főételek mellé feltálalt uborkasavanyúság. Ebből a finomságból talán még most is van eltéve pár befőttes üveggel a kamra mélyén, így ha felnyitjuk és elfogynak az ízletes zöldségek, a levet semmiképp ne öntsük el, mert több étel elkészítésekor is fel tudjuk majd használni.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
1. A zsenge, friss disznó-, vagy csirkehús elkészítésénél remek alapanyagként szolgál a savanyú uborka leve: ízletes páclevet készíthetünk, nem is kell bele tenni már semmit, mivel eleve fűszerezve volt. A húsok a sütés után még lágyabban fognak szétolvadni a szánkban.
2. A natúr krumpli elkészítésénél is a fövő vízbe tegyünk pár kanállal az ecetes léből, mielőtt kivennénk a gumókat. De a felszolgált saláta mellé sem kell külön öntetet készíteni, csak pár kanállal kell megöntözni a friss zöldségeket.
3. Amikor humuszt készítünk, a keverékbe ajánlott beletenni pár cseppet a savanyú léből, amely még ízletesebbé teszi az ételkülönlegességet.
4. Ha szeretjük a hagymát, valamint a fokhagymát, akkor tartósíthatjuk is az uborka levében. Ez az igazi újrahasznosítás. A hagymán és a fokhagymán kívül ez a praktika még más puha zöldségekkel is működik.
5. Ha a kerti sütögetéshez készülünk, a barbecue szószba nagyszerűen passzol az uborkás, ecetes lé.
Jótékony hatások:
Bizony, nem csak finom, hanem egészséges is az eltett savanyú uborka leve, hiszen javítja az emésztést, enyhíti, vagy akár meg is szüntetheti az izomgörcsöket, tisztítja a májat, és felélénkíti az egész szervezetet.