Amikor Aditya Tiwari, egy szingli szoftverfejlesztő, ellátogatott egy árvaházba, megakadt a szeme az egyik gyereken. Eredetileg azért ment az árvaházba, hogy édességeket osszon a gyerekeknek, és nem állt szándékában örökbe fogadni, de ez a látogatás végül örökre megváltoztatta az életét.
Tiwari 2014-ben látogatott el az árvaházba, ahol észrevette, hogy az egyik gyerek nem kap akkora figyelmet, mint a többiek. Kíváncsi lett az 5 hónapos kisfiúra, ezért érdeklődni kezdett az árvaház vezetőinél.
Közölték vele, hogy az Avnish nevű kisfiúnak Down-szindrómája van, és nagy valószínűséggel hamarosan meghal az árvaházban. Azt is elmondták, hogy senki nem akarta örökbe fogadni a beteg gyereket.

Tiwari azonban úgy érezte, azonnal egymásra hangolódtak a kisfiúval, és amikor felemelte, Avnish felkacagott. A találkozás nem hagyta nyugodni, ezért úgy döntött, újból ellátogat az árvaházba, és azt is elhatározta, hogy örökbe fogadja a gyereket.
Amikor azonban elmondta tervét az árvaház vezetőségének, nevetve közölték vele, hogy egy 30 év alatti férfi nem fogadhat örökbe gyereket, és elutasították a kérését. Ő azonban nem adta fel a küzdelmet.
Tiwarit megdöbbentette az árvaház reakciója, és úgy érezte, titkolnak előtte valamit. „Nem tudtam, mit tegyek, de tudtam, hogy nem adhatom fel” – magyarázta. Többször is ellátogatott az árvaházba, és kérdéseket tett fel a kisfiúval kapcsolatban. Észrevette, hogy csak kitérő válaszokat kap, ezért végzett egy kis kutatást, és rájött, hogy Avnish nem szerepel semmilyen hivatalos nyilvántartásban.

Mivel tudta, hogy a kisfiú fokozott veszélyben van, a népjóléti miniszterhez fordult, aki segített felgyorsítani az eljárást. A hatóságok segítségével Tiwari elérte, hogy az árvaházat bezárják, magához vette Avnish-t, és segített, hogy a többi gyerek is biztonságosabb intézményekbe kerüljön.
Tiwari 2016-ban vihette haza a kisfiát. A számos kritika ellenére, miszerint egy egyedülálló férfi nem képes felnevelni egy gyereket, azt mondta, megérte a küzdelmet, mert az, hogy örökbe fogadta Avnish-t, a legjobb dolog, ami valaha történt vele.
Tiwarinak egyszerű válasza volt, amikor az emberek megkérdezték tőle, miért akart örökbe fogadni egy gyereket, és miért éppen Avnish-ra esett a választása. „A fiam Down-szindrómás, és gondoskodásra volt szüksége. Pontosan ezért akartam örökbe fogadni.”

„Az emberek kezdetben nem könnyen fogadták el a döntésemet. A családom elbátortalanított. De aztán ugyanezek az emberek értékelték az erőfeszítéseimet később, amikor látták, hogy megvalósítom, amit elterveztem” – mondta a büszke apuka.
Tiwari megadta Avnish-nak a szükséges szeretetet és biztonságot. „Ez volt életem legboldogabb pillanata. Korábban egyedül éltem, ezért baba-biztossá kellett tennem a lakást, éjszakákat töltöttem azzal, hogy megértsem, hogyan kell pelenkát cserélni és gondoskodni egy Down-szindrómás kisbabáról” – mesélte a férfi.
Tiwari úgy jellemezte a napot, amikor hazavitte a fiát, mintha „a napsütés lépett volna be az életébe”. Tiwari és Avnish élete egyaránt megváltozott, amikor találkoztak. A magányos árva kisfiú gyorsan belopta magát az egyedülálló férfi szívébe, aki cserébe olyan élet esélyét biztosította neki, amit másképp szinte biztosan nem kaphatott volna meg.

Tiwari azt is elárulta, hogy a fia minden nap tanít neki valami újat, és a betegsége ellenére ő maga is gyorsan tanul és fejlődik. Gyorsan megtanult például járni, és szeret emberek között lenni.
„Avnish nagyon boldog gyerek… Biztos vagyok benne, hogy ha valaki meglát róla egy fotót, nem fog rájönni, hogy speciális szükségletekkel rendelkező gyerek” – mondta az apuka, aki örömmel osztja meg különleges történetüket másokkal.