Az ókori orvosok úgy vélekedtek, hogy a rózsa egy univerzális gyógynövény, amelynek csodás hatása van az emberek általános közérzetére.
Ma már több százféle rózsa bimbózik a világban, mindegyik külön gyógyhatással van felvértezve, azonban két faj mégis kiemelendő a sok közül: a százlevelű rózsa (Rosa centifolia) és a Damaszkuszi rózsa (Rosa damascena). Mindkét faj illatanyaga különleges gyógyerővel bír.
Miért jó, ha a szobában friss rózsa díszeleg?
Tudományos bizonyítékot nyert, hogy a rózsából felszabaduló illóolajok többféle rendellenességet, betegséget meggyógyítanak, vagy enyhítenek.
Ezért önts egy nagyobb tálba forró vizet, ebbe dobj bele legalább 5-6 rózsafejet, majd a beteget be kell fektetni a szobába.
A rózsaterápia a következő bántalmak enyhítésében segít:
- migrén
- álmatlanság
- szédülés
- émelygés
- gyengeség érzet
- megfázás, influenza
A szorongó, ideggyenge embereken segít, ha a szobájukban friss rózsát helyeznek egy vázába. Így az illetőben megszűnik a feszültség, a szorongás, a frigiditás, és jobban tud aludni.
Szárított és égetett rózsalevelek
Az ókori görögök a tüdőbetegségeket a rózsalevelek elégetése következtében felszabaduló füsttel kezelték.
Az ecetes rózsa gyógyhatása
Egy 800 ml-es befőttes üveget tölts meg friss rózsaszirmokkal, majd öntsd fel mézes almaecettel, és alaposan keverd össze. Zárd le jól az üveget, és árnyékos helyen, 14 nap alatt az egész macerátummá érik. A végén a rózsás-ecetes levet le kell szűrni kis, sötét színű üvegekbe. Ha hirtelen rád tör a migrén, vagy az ájulás szélén vagy, egy szippantás a rózsás-ecetes keverékből, és máris magadhoz térsz.
Szobaillatosító
Egy szórófejes flakonba tölts bele 250 ml vizet, adj hozzá egy csipet tengeri sót, valamint 5-6 csepp rózsa illóolajat, majd fújd be ezzel a helyiséget, a szobákat, és máris jobb lesz a közérzeted.