KuriózumMargaret Atwood a technológia veszélyeiről beszélt: „Ha 30 éves lennék, félnék a...

Margaret Atwood a technológia veszélyeiről beszélt: „Ha 30 éves lennék, félnék a mesterséges intelligenciától”

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A híres kanadai írónő, Margaret Atwood a mesterséges intelligencia használatának veszélyeire figyelmeztetett, ami szerinte az irodalomban is érezteti a hatását. A 84 éves írónő nemrég a Reutersnek adott interjút.

„Ez a technológia sok embert megijeszt. Én már túl öreg vagyok ahhoz, hogy aggódjak” – mondta A szolgálólány mesékének szerzője. „De ha 30 éves lennék, aggódnék” – tette hozzá.

Margaret Atwood ugyanakkor így reagált a mesterséges intelligencia által írt versekre és regényekre, különösen azokra, amelyeket az AI az ő stílusában írt. „Egyelőre az AI rossz költő! És nem is jó szépirodalmi író.”

Az írónő arról is beszélt, hogy még mindig tele van ötletekkel. „Nem küzdök írói válsággal. „Nagyon könnyűnek találom az írást, és ez látszik az életem során kiadott könyveim számán is” – mondta az újságíróknak.

Atwood életműve valóban figyelemreméltó. Első regénye, Az ehető nő 1969-ben jelent meg, leghíresebb alkotása pedig valószínűleg az 1985-ben megjelent A szolgálólány meséje, amiből népszerű sorozat is készült.

Sokan feminista írónak tartják, mivel legtöbb művében felbukkan a nemek közötti különbségek kérdése, de írásai rendkívül szerteágazóak, és több modern társadalmi problémát is körüljárnak. Karrierje során számos elismerésben volt része, többek között például kétszer is elnyerte a szakmában rendkívüli megbecsülésnek számító Man Booker-díjat.

A kanadai írónő politikai nézeteit is mindig nyíltan vállalta, és most az amerikai elnökválasztások közeledtével ismét hangsúlyozta, hogy „mélyen aggasztja Donald Trump republikánus jelölt zárt látásmódja”.

A Reutersnek adott interjúban a jövővel kapcsolatos elképzeléseire is rákérdeztek, amire humorosan így válaszolt: „Imádom, amikor a jövőről kérdeznek. Mit tervezek a következő két, öt vagy tíz évre? Senki sem tudja. Nagyon jól vagyok, és ugyanúgy szeretek írni, mint mindig. Jelenleg az emlékirataimat írom, amelyekben csak az életem katasztrofális eseményeiről írok, mert minden más untat.”

Nem Atwood az egyetlen művész, aki aggodalmát fejezte ki a mesterséges intelligencia rohamos fejlődése kapcsán. Kedden 11 500 híres személyiség írt alá egy petíciót „a művészeti alkotások mesterséges intelligencia általi felhasználása” ellen. Többek között Julianne Moore, Harlan Coben és Kazuo Ishiguro is az aláírók közé tartoznak.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek