KuriózumA kvantumhalhatatlanság-elmélet szerint valójában mind halhatatlanok lehetünk

A kvantumhalhatatlanság-elmélet szerint valójában mind halhatatlanok lehetünk

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A kvantumhalhatatlanság-elmélet még az 1980-as évekre nyúlik vissza, de egy Joli Moli nevű TikToker nemrég újra felhívta rá a figyelmet, és az elmélet most megdöbbentő népszerűségnek örvend.

A kvantum-halhatatlanság (angolul quantum immortality) Hugh Everett amerikai fizikus elméletére alapoz, aki először javasolta a kvantumfizika úgynevezett sokvilág-interpretációját, vagyis a multiverzum létezésének lehetőségét.

Joli a videójában ezt úgy magyarázta, hogy a halál megtapasztalása helyett a tudatunk egyszerűen átkerül egy párhuzamos univerzumba, ahol tovább él. A TikToker szerint ez sok mindent más megvilágításba helyez, például az apokalipszis kérdését is.

„Ha a kvantumhalhatatlanság elmélete igaz,” – vonta le a következtetést – „akkor egyszerűen csak felébredsz egy párhuzamos univerzumban, és nem lesz emléked arról, hogy épp most éltél túl egy apokaliptikus eseményt.”

Joli szerint az egyetlen nyom vagy utalás arra, hogy a tudatunk esetleg egy párhuzamos világba került, az úgynevezett „új Mandela-effektusok” révén lehetséges. A Mandela-effektus nevű jelenség lényege, hogy több ember hamis emlékekkel rendelkezik egy adott dologgal kapcsolatban. A jelenséget azért nevezték el Mandela-effektusnak, mert széles körben elterjedt téves „emlék” volt, hogy Nelson Mandela a börtönben halt meg az 1980-as években, pedig a politikus valójában csak 2013-ban hunyt el.

A TikToker szerint ezek az új Mandela-effektusok sokszor apró jelek lehetnek, mint például az, hogy valakinek meggyőződésévé válik, hogy egészen addig a napig a fal másik oldalán volt a villanykapcsoló a lakásában, mint ahol jelenleg van, és véleménye szerint ez arra utalhat, hogy az illető tudata egy másik valóságból került át a jelenlegibe, miután az a valóság, amiben addig élt, megsemmisült egy apokaliptikus esemény következtében.

„Ezzel alapvetően arra célzok, hogy a mi valóságunkban minden nap történnek apokalipszisek… miután bekövetkezik az elkerülhetetlen apokalipszis, másnap egy új valóságban fogsz felébredni, és a következő dolog, amire emlékszel, hogy a Redditen találod magad, ahol arról beszélsz, hogy mióta van a Pizza Hutban két T betű? Vitatkozol azokkal az emberekkel, akik ebben az új valóságban születtek, és akik szerint mindig is két T betű volt benne” – magyarázta elméletét Joli.

De további érvekkel is alátámasztotta az elméletét. „Nem hiszel nekem? Oké, körülbelül 65 millió év telt el azóta, hogy egy aszteroida állítólag kiirtotta a dinoszauruszokat. Szóval azt akarod mondani, hogy az elmúlt 65 millió évben nem haladt el másik aszteroida a közelünkben, és nem pusztított el minket? Azt hiszed, hogy ennyire szerencsések vagyunk? Egyszerűen csak szerencsésen kerülgetjük az aszteroidákat az űrben, igaz? A Földnek nincs kormánykereke” – mondta a videóban.

Joli elmélete gyorsan népszerűvé vált, és rövid időn belül majdnem 5 millióan nézték meg az ezzel kapcsolatos videóját. Többen is nyugtalanítónak találták a TikToker feltételezését, míg mások szarkasztikus megjegyzéseket fűztek hozzá.

Azok között, akik hajlottak arra, hogy higgyenek a bizarr elméletben, akadtak olyanok, akik rémisztőnek tartották a kvantumhalhatatlanság gondolatát, mások azonban az örök élet lehetőségét látták benne, és vigasztalónak találták azt.

Joli később egy újabb videót is közzétett a témában, amiben megpróbált válaszolni a felhasználók kérdéseire.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek