Az utóbbi években a számos fogyasztóvédelmi előírásnak és figyelmeztetésnek köszönhetően jelentősen megnőtt a tudatos vásárlók száma, akiknek nem mindegy, hogy milyen élelmiszerekre adják ki a pénzüket.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
Ma már szinte nincs is a modern fogyasztói társadalomnak olyan tagja, aki ha mással nem is, de azzal tisztában van, hogy az élelmiszer-összetevők közül az E-jelzésűek rákkeltőek. A szakemberek hiába hívják fel a figyelmet arra, hogy ez a kijelentés így, ebben a formában nem igaz, a városi legenda továbbra is keményen tartja magát.
Legutóbb egy ausztrál kémiatanár vicces, ugyanakkor számos hasznos információt tartalmazó képekkel mutatta meg, hogy milyen kémiai összetevőkből áll a tojás, a banán és az áfonya. James Kennedy azonban nem az összetevők általános neveit használta, hanem az azoknak megfelelő E-számot.
Az áfonyában található antociánból így lett E163. A kémikus elmondta, a listákkal csökkenteni akarta az emberek félelmét a vegyi anyagok iránt, és rá akart mutatni arra, hogy a természet sokkal bonyolultabb dolgok létrehozására képes, mint amiket az emberek a laboratóriumokban próbálnak kifejleszteni.