Őszi időben jó, ha formában van az immunrendszerünk, hiszen sok kívülről érkező kórokozónak kell ellenálljon. De elég egy kis apró „üzemzavar” a rendszerben és máris kész a baj, levertnek, fáradtnak érezzük magunkat, kapar a torkunk, fájnak az ízületeink. Amennyiben van otthon méz és fahéj, nem muszáj egyből a gyógyszertárba rohanni.
A gyakori megfázás esetén ajánlott egy háromnapos kúrát alkalmazni. Mindennap meg kell enni egy kanál mézet, illetve melléje egy negyed kanálnyi darált fahéjat. A legjobb ha a kettőt összekeverve fogyasztjuk. Ez segít abban, hogy kitisztuljanak a légutak, csillapítja a köhögést.
A mézben található sok vitaminnak és vasnak köszönhetően az immunrendszer megfelelően képes védelmet nyújtani a szervezetnek, könnyebben felveszi a harcot a vírusokkal, baktériumokkal szemben. Ezért, ha csak tehetjük, fogyasszunk rendszeresen mézet. A náthás megfázás ellen is remek természetes gyógyszer a méz, hiszen olyan anyagokat tartalmaz, amelyek képesek elpusztítani a náthát okozó baktériumokat.
A méz és fahéj kombinációja nagyszerű energiaserkentő szer. Azok az idős személyek, akik krónikus fáradtságban szenvednek, fogyasszanak mindennap egy pohár mézben összekevert pár csipetnyi fahéjat. A mézben lévő cukor vissza fogja adni a szervezet vitalitását.
Ezt olvastad? Ez történik ha egy hónapig minden nap megeszel egy kanál mézet!
A méz és a fahéj még a fogfájást is képes elmulasztani. Öt kanál mézet össze kell keverni egy kanál törött fahéjjal. Ezt a krémet egyszerűen a fájós fogra kell tenni és addig hagyni ott, míg a sajogás el nem múlik.
A szívbetegségek megelőzése ellen, lekvár helyett kenjünk mézes, fahéjas kenyeret, így csökkenni fog a koleszterinszint, a szívizom visszanyeri rugalmasságát, ráadásul még a fogyásban is segít ez a finomság. Természetesen a fahéjfogyasztást sem szabad túlzásba vinni, hosszú ideig ne fogyasszuk.
Ezt olvastad? Így készíts immunerősítő energiaitalt olcsón – Recept Filantropikum házivideóval