Az utóbbi években számos újságcikk született arról, hogy a baromfifarmokon tenyésztett szárnyasok húsa és tojása nem megfelelő minőségű, mivel a szárnyasok szűk ketrecekben, egymásra zsúfolva, napvilágtól elzárva nevelkednek. Ezen az állapoton változtatna egy „Cockulus Rift” nevű virtuális sisak, amit egy amerikai kutató tervezett.

Austin Stewart, az Iowai Egyetem kutatója szerint a találmány révén a zord körülmények között élő szárnyasok szimulált mezőkön, a virtuális valóságban kapirgálhatnak a zöld domboldalakon – számol be az Origo. Ez úgy valósulna meg, hogy a tyúkok fejére húznák a sisakot, amely által a szárnyasok egy virtuális valóságba kerülnének, ahol úgy éreznék magukat, mint a kerítések, ólok nélkül élő társaik, így stresszmentes környezetben élhetnének.
Stewart ezzel a fiktív projekt népszerűsítésével szerette volna felhívni a közvélemény figyelmét az állatjólétre, és az állatok tartásának körülményeire.
A kutatót ugyanakkor az is érdekelte, hogy a soha nem látott méreteket öltő műszaki fejlődés korában az emberek mennyire tartanak megvalósíthatónak és hitelesnek egy ilyen elgondolást. Stewart kampánya sikerült, hisz világszerte foglalkozott a média a kérdéssel, számos reakció is érkezett a különböző közösségi oldalakon. A feltaláló ugyanakkor nem zárkózik el attól, hogy kellő anyagi finanszírozás mellett ténylegesen el kezdjen dolgozni a virtuális sisak megvalósításán.