HolotropikumHarvardi szakértők arra keresték a választ, melyik életkorban a legboldogabbak az emberek...

Harvardi szakértők arra keresték a választ, melyik életkorban a legboldogabbak az emberek – Meglepő eredmény született!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon és a Google Hírek-en!

A boldogság állapotának elérésére nincs konkrét recept, mindenki a saját titkos összetevőit kell megtalálja! A statisztikák szerint vagy egy meghatározó életkor, amikor átlagosan az emberek a legboldogabbnak érzik magukat.

Az elmúlt években a Harvard Egyetem szakértői elemezték az ember életének szakaszait, és meghatározták azt az életkort, amikor az emberek a legnagyobb boldogságot élik át. A külföldi kutatók által végzett tanulmányból kiderül, hogy a pénz nem feltétlenül járul hozzá a boldogság növeléséhez.

Vannak, akik úgy gondolják, hogy felnőtt korukban érzik magukat a legjobban, amikor rengeteg tudást és tapasztalatot halmoztak fel. Mások viszont úgy gondolják, hogy a gyermekkor az élet legboldogabb szakasza. Nos, a dolgok teljesen másképp állnak!

A kutatásban 2500 résztvevő vett részt, két kategóriában: az első csoportba azok tartoztak, akik nagyon boldognak tartják magukat, a másodikba pedig azok, akik azt vallották, nem túl boldogok.

A kutatók ezt követően korcsoportokra osztották a válaszadókat, hogy meghatározzák azt az életszakaszt, amelyben elérik az abszolút boldogságot.

A harvardi szakemberek szerint a 60 éves korosztály átlagosan vallotta magát a legboldogabbnak. Ezzel ellentétben a 40 és 49 év közöttiek érzik magukat a legkevésbé boldognak.

A 60 évesek a legelégedettebbek és legboldogabbak

Ugyanakkor a 40 év alattiak 20%-a azt válaszolta, hogy nagyon boldognak érzi magát.

“Negyven éves kor után már megszabadulunk a kötelezettségektől, a barátoktól, akik nem tesznek boldoggá, vagy az olyan párkapcsolatoktól, amelyek negatív hatással vannak ránk” – összegezte Robert Waldinger pszichiáter.

60 éves kortól az emberek tudatosabban élnek, nagyobb értéket tulajdonítanak a pozitív cselekedeteknek, mint a negatívaknak. Ez az életszemlélet a nagyobb tapasztalatnak és a pontosabb életszemléletnek köszönhető.

Waldinger azt állítja, hogy ebben a korban érzelmileg bölcsebbek vagyunk, és a bölcsesség személyes elégedettséghez vezet. Továbbá a pszichiáter feltárja, hogy azok, akik kiterjedtebb társas kapcsolatokat ápolnak, sokkal boldogabbak lehetnek.

A Harvard-tanulmány szerint 47 és 48 év között vagyunk a legboldogtalanabbak, ebben az életszakaszban több gonddal és felelősséggel szembesülünk.

Legfrissebb

Hirdetés

Aktuális kedvencek

Ez is tetszeni fog

Kapcsolódó cikkek