HolotropikumFahéj: a legközkedveltebb téli fűszer pozitív hatásai!

Fahéj: a legközkedveltebb téli fűszer pozitív hatásai!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Gianluca Mech táplálkozási szakember szerint a fahéj számtalan pozitív egészségügyi hatással rendelkezik, az egyik legközkedveltebb téli fűszer, az ünnepek környékén használunk belőle a legtöbbet.

A fahéj különös illatát és aromáját magas illóolaj tartalmának köszönhetjük. A szakértők szerint ez a vegyület felelős ezért, hogy a fahéj pozitív hatással van az anyagcserére.

Gazdag antioxidánsokban

“Az antioxidánsok védelmet nyújtanak a testünket a káros szabadgyökök ellen, és az oxidatív károsodásoktól. A fahéj olyan erős antioxidánsokat tartalmaz, mint például a polifenolok. Egy tanulmányban 26 fűszer antioxidáns aktivitását hasonlították össze, a fahéj pedig messze felülmúlta az olyan szuperélelmiszerekét is, mint a fokhagyma vagy az oregano. A nagyon magas antioxidáns-tartalma miatt a fahéj akár természetes tartósítószerként is használható” – mondja Gianluca Mech táplálkozási szakember.

Gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik

Kevesen tudják, de a gyulladás segíti testünket a fertőzések leküzdésében és a szövetkárosodások helyreállításában. Viszont, ha a gyulladás krónikus, vagy a saját testszövetek ellen fordul, akkor már káros lehet. A fahéj erős gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik.

Csökkentheti a szívbetegségek kockázatát

“Ez a csodálatos fűszer segít csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőknél napi 1 gramm vagy körülbelül fél teáskanál fahéj jótékony hatással lehet. Csökkenti a “rossz” LDL-koleszterin és a trigliceridek szintjét, de nem befolyásolja a “jó” HDL-koleszterint. A fahéj kúraszerű fogyasztása csökkenti a vérnyomást is” – folytatja Gianluca Mech táplálkozási szakember.

A fahéj javíthatja az inzulinrezisztenciát

Az inzulin az egyik legfontosabb hormon, amely szabályozza az anyagcserét és az energiafogyasztást. A fahéj nagy hatóerővel csökkentheti az inzulinrezisztenciát, segítve ezzel a létfontosságú hormonok működését.

Csökkenti a vércukorszintet

“A fahéj jól ismert a vércukorszint-csökkentő tulajdonságairól is. Kimutatták, hogy csökkenti az étkezés után a véráramba jutó glükóz mennyiségét, a fahéj vegyülete pedig az inzulint utánozva hat a sejtekre. Ez nagymértékben javítja a sejtek glükózfelszívódását, bár sokkal lassabban hat, mint maga az inzulin. Számos tanulmány megerősítette a fahéj antidiabetikus hatását, amely azt mutatja, hogy 10-29% -kal csökkentheti a vércukorszintet. A hatékony dózis általában 1-6 gramm, vagy körülbelül 0,5-2 teáskanál fahéj naponta” – magyarázza Gianluca Mech táplálkozási szakember.

Kedvezően befolyásolhatja a neurodegeneratív betegségeket

A fahéjban található két vegyület gátolja a fehérje felhalmozódását az agyban, amely az Alzheimer-kór egyik jellemzője.

A fahéj véd a rák ellen

A fahéj csökkenti a rákos sejtek növekedését és a daganatokban az erek képződését. A kutatások alapján úgy tűnik, hogy képes arra is, hogy elpusztítsa a daganatokat” – mondja Gianluca Mech táplálkozási szakember.

Segít a bakteriális és gombás fertőzések leküzdésében

A fahéjaldehid, a fahéj egyik fő aktív összetevője, hozzájárulhat a különböző típusú fertőzések leküzdéséhez. A fahéjolajról kimutatták, hogy hatékonyan kezeli a gombák okozta légúti fertőzéseket. Gátolhatja bizonyos baktériumok, köztük a Listeria és a Salmonella növekedését is.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    A tél rejtett veszélyei: mítoszok és valóság

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek