A kígyómérgek hatása szempontjából négyféle mérget különböztethetünk meg: az idegrendszert megtámadó neurotoxinokat, a keringési rendszert megbénító hemotoxinokat, a sejteket lebontó cytotoxinokat, és az izmokat lebontó myotoxinokat.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
A kígyómérgek két leggyakoribb típusát a neurotoxinok, és a hemotoxinok alkotják. Az alábbi videón egy Russel vipera látható, aminek egy csepp mérge elképesztő dolgot művel az emberi vérrel. A kísérlet során egy csepp viperamérget adnak hozzá egy pohár emberi vérhez, és a hatás megdöbbentő.
A Russell vipera igen nagy testű vipera, hossza elérheti a 120-150 cm-t is. Átmérője egy felnőtt férfi csuklóvastagságával megegyezik. Színe változatos az alapszíne a sötétbarnától a barnássárgáig terjed, esetenként barnásszürke. Előfordulási helyei India, Banglades és Pakisztán. Rendkívül agresszív kígyó, ráadásul a mérge elképesztően erős. A bennszülöttek jó ismerik ezen tulajdonságait, ezért jobban tisztelik és félik, mint a kobrákat.
A viperák között a Russel viperának van a legtoxikusabb mérge. Toxinja a vérméreg, azaz hemotoxin, és pillanatok alatt kifejti hatását. A szövetek és véredények szétroncsolása miatt hamar ödéma, majd belső vérzések alakulnak ki, ami a legtöbb esetben halálhoz vezet.