A rózsaszínű himalájai sókristályokat évszázadok óta használják, de a jótékony hatásukkal kapcsolatban a modern orvostudomány még csak most kezdett el foglalkozni. Hogy miért annyira jó ez a só, vissza kell ugornunk a jó pár millió évet.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
Az Ázsia nyugati részén húzódó Himalája-hegység közel 2900 km hosszúságban nyúlik el Indiát, Pakisztánt, Kínát és Nepált érintve. Sok millió évvel ezelőtt, azok a kőzetek, amelyek ma a világ legmagasabb hegyvonulatát alkotják, a tenger alján feküdtek.
A felgyűrődés során az ásványok kikristályosodtak, így a hegységben található só ezért nevezhető tengeri sónak. A rózsaszín színe 84 különböző ásványi anyagnak köszönhető, ezek közül megemlíthetjük a cinket, a rezet, a káliumot, vagy a magnéziumot.
Nézzük, milyen gyógyhatásai vannak a himalájai sónak!
1. Csökkenti a magas vérnyomást
Azért remek választás a himalájai só azoknak, akik magas vérnyomással küzdenek, mert nincs benne sok nátrium, ellentétben a konyhai sóval. Ezért ha áttérünk a himalájai sóra, idővel csökkenni fog a magas vérnyomásunk.
2. Méregteleníti a szervezetet
A himalájai sóban rejlő ásványi anyagok hatására a szervezet hatékonyabban kiszűri a méreganyagokat, így csökkenni fog a betegségek kialakulásának esélye.
3. Meggyógyítja az orrmelléküreg gyulladást és a légzési problémákat is enyhíti
Ha ezt a sót használjuk gargarizálásra, akkor kigyógyíthatjuk magunkat az orrmelléküreg gyulladásból. Másrészt például a himalájai sóból készült lámpák negatív ionok kibocsátásával javítják a helyiségek légterét, így azt asztmában szenvedőknek nagy segítségükre lehetnek.