Egyre több az alvászavarban szenvedők aránya, ami a felgyorsult, stresszes élet számlájára is írható, na meg a ok elektronikai eszköz sem a könnyű elalvást segíti, sőt a túlzott kütyühasználat, tévézés ma már bizonyítottan ártalmas, ami az álomba merülést illeti.
Ha már szinte minden módszert kipróbáltunk, de egyik sem vált különösebben be, akkor ideje bevetni a szobanövények erejét, amelyek tisztává varázsolják a levegőt, aminek igenis elalvást-segítő hatása van.
A megfelelő szobanövények jelentősen javíthatnak az életminőségen
Íme, pár példa:
- könnyebben álomba merülhetünk, mélyebben alhatunk
- javul az agyműködésünk
- javul a kedélyállapotunk
- megszűnik a fejfájás
- csökken az ingerültség, a stressz
- javul a benti levegő minősége
- eltűnnek a kellemetlen szagok
- kisebb lesz a megfázás esélye
Borostyán
A borostyánnak levegőszűrő hatása van, képes a lebegő penészgombákat is eltávolítani, mégpedig 94 százalékos sikerrel. A könnyen szaporítható borostyán ültetése az asztmások számára is előnyös, mivel olyan káros mikroorganizmusoktól szűri meg éjszakánként a levegőt, amelyek légzési nehézségeket okoznak.
Anyósnyelv
Tartása nem igényel különösebb odafigyelést, ezért az anyósnyelv, amellett, hogy szép, még a légteret is folyamatosan tisztítja. Olyan anyagokat, kórokozókat von ki a légtérből, amelyek szemirritációt, légzési panaszokat, és fejfájást okozhatnak.
Aloe vera
A halhatatlanság növényének nevezett aloe vera egy nagyszerű szobanövény, amely éjszakánként oxigént bocsát ki, ezzel segítve az elalvást.
Sokvirágú jázmin
Amellett, hogy gyönyörű és illatos, a jázminnak nyugtató, stresszűző hatása is van, ami az elalvás szempontjából rendkívül fontos. Csak annyi a dolgunk, hogy néhányszor szagoljuk meg, és gyönyörködjünk benne.
Levendula
Ennek a kékes-lilás virágú félcserje nyugtató hatását már évszázadok óta használják. A belőle készült illóolaj elűzi a stresszt, csökkenti a pulzusszámot, és természetesen a pihenésben, alvásban is segít. Síró kisbabák esetében is érdemes levendula párnácskával próbálkozni.