A céklának már az ókorban is ismerték az egészségre gyakorolt jótékony hatásait, hisz a növény kiváló kálium, kalcium, vas, szilícium és magnéziumforrás, de tartalmaz rezet, cinket, mangánt, ként, jódot, kobaltot, krómot, nikkelt, B1-, B2-, B6- és C-vitamint, folsavat, niacint és biotint is. Ezek a vitaminok és mikroelemek nélkülözhetetlen ásványi anyagok a haj, a körmök és az idegrendszer számára.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott

Lássuk, milyen jótékony hatással bír a cékla:
Felveszi a harcot a vérszegénységgel: a cékla a köztudatban vérszaporítóként ismert, ám más növényekhez viszonyítva semmivel sem tartalmaz több vasat. A titok ott van, hogy a cékla az a zöldségféle, amelyből a test a legjobban tudja hasznosítani a vasat. A cékla nátrium tartalma magas, a kalcium tartalma azonban alacsony, így ajánlott főzve, vagy konzervként fogyasztani.
Óvja a májat: a cékla lé sárgarépával kombinálva kiváló májtisztító. Főleg a zsírtalanítást végezi a májban. Eleinte használjunk több sárgarépát, mivel a gyors reakció a májban szédülést, hányingert okozhat. E mellett májbetegségek, székrekedés és egyes bélbetegségek kezelésére is használták.
Ajánló: 4 szuperétel szeptemberben
Karbantartja a szívet: a Queen Mary Egyetem 2010-es tanulmánya szerint naponta 2,5 deciliter cékla lé jelentősen csökkenti a vérnyomást. Kutatók szerint a gyakori céklafogyasztás akár 10 százalékkal is csökkentheti a szív- és érrendszeri betegségek miatt bekövetkezett halálesetek számát.