A britek két százaléka rendelkezik azzal a génvariánssal, amelynek köszönhetően nincs testszaga, háromnegyedük mégis használ dezodort – állapították meg egy tanulmányban.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A Journal of Investigative Dermatology című folyóiratban megjelent elemzés szerint egymillióra tehető azoknak a száma a szigetországban, akik feleslegesen védekeznek a testszag ellen.
„Meggyőződésünk, hogy ezek az emberek egyszerűen csak követik a bevett szociokulturális normákat, függetlenül attól, hogy szükségük van-e rá vagy sem” – húzta alá Ian Day, a Bristoli Egyetem professzora, a tanulmány vezető szerzője.
A szóban forgó, ABCC11 jelzésű génvariánssal rendelkezőknek nincs hónaljszaguk. A brit kutatók rájöttek arra is, hogy fülzsír állagából következtetni lehet a génvariáns meglétére: azoknál ugyanis, akiknek a szervezetében megtalálható az ABCC11, a fülzsír száraz.
A nagy-britanniai tapasztalatokról eltérően a világ más részeiben a génvariánst birtokló emberek zöme tudatában van annak, hogy nincs testszaga, következésképpen nem is használ ellene semmit, jelentős összegeket megtakarítva. Különösen igaz ez Északkelet-Ázsiára, ahol a lakosság többsége rendelkezik ABCC11-el.
A The Daily Telegraph című lap közlése szerint a dezodoripar bevétele 2011-ben 604 millió fontra – hozzávetőleg 211 milliárd forintra – rúgott Nagy-Britanniában.