Egy édesanya, aki már korábban is kapott gyűlölködő megjegyzéseket speciális szükségletekkel rendelkező gyereke miatt, úgy döntött, nyílt levelet fogalmaz meg annak a felhasználónak, aki megsértette a fiát. Miután a nő jelentette a felhasználót, a férfi profilját eltávolították.
Megan Mennes, a texasi Houstonból, pontosan tudta, milyen nehéz lehet egy speciális szükségletekkel rendelkező gyerek felnevelése, mivel a fia, Quinn, Down-szindrómás. Amikor kisfia egyik képe mellett meglátott egy gyűlölködő megjegyzést, az édesanya egyszerűen nem tudta figyelmen kívül hagyni azt.
Mennes elfogadta a fia betegségét, és büszke is volt Quinnre, ezért egy blogot is vezetett, ahol képeket osztott meg a kisfiúról, és beszélt azokról a küzdelmekről, amelyeket meg kellett vívnia, ahogy növekedett. A nő idővel ahhoz is hozzászokott, hogy a tudatlan emberek gyakran sértő megjegyzéseket tettek a fiára.

A kegyetlen szavak ugyan fájtak neki, de már korábban ledöntötte, hogy nem engedi, hogy ezek a hozzászólások lehúzzák őt.
„Ezek a megjegyzések, bár sértőek, egyszerűen csak az emberek gyűlölettől fűtött tudatlanságának bizonyítékai, és nem éri meg erre vesztegetni az időmet. Elfintorodok, amikor olvasom őket, de rájöttem, hogy ekkora butaság ellen nem sokat lehet tenni” – írta Mennes.
Az egyik ilyen hozzászóló mégis túl messzire ment, és Mennes ezt már nem hagyhatta szó nélkül. Az édesanya megosztott egy képet a kisfiáról, amelyen a kis Quinn éppen az udvaron ül, vidám mosollyal az arcán. A kisfiú korábban beteg volt, de aznap már jobban érezte magát, és ezzel a vidám mosollyal ajándékozta meg az anyukáját.

Mennes szokása szerint megosztotta a képet a közösségi oldalakon, és a hozzászólások közt feltűnt neki egy rövid, de annál bántóbb megjegyzés. A hozzászóló mindössze annyit írt a kép mellé: „Csúnya.”
Bár Mennes általában jól viselte a bántó megjegyzéseket, ezúttal úgy érezte, tennie kell valamit. A férfi profilját böngészve rájött, hogy az illető szánt szándékkal keresi a Down-szindrómás címszóval megjelenő bejegyzéseket, hogy gyűlölködő üzeneteket hagyjon, és ez már minden határon túlment. A nő jelentette a felhasználót, akinek a profilját törölték is, majd egy nyílt levelet is megfogalmazott 2014. április 14-én.
A levelet a blogján osztotta meg, és kifejtette benne, hogy bár elismeri, hogy a felhasználónak joga van a saját véleményéhez, de „gyerekes” és „szomorú”, hogy késztetést érez arra, hogy ezt a véleményt több Down-szindrómás címszóval ellátott bejegyzés alatt is megossza.

Azt mondta, azért jelentette az illető profilját, mert egy dolog sértő megjegyzést hagyni egy bejegyzés alatt, amit véletlenül meglátott, és teljesen más az, ha valaki szándékosan keresi a hasonló bejegyzéseket, hogy reagálhasson rá.
„Nem ez lesz az utolsó alkalom, hogy valaki a fiamon gúnyolódik, de ha valaki aktívan keresi azokat az embereket, akiken köszörülheti a nyelvét, az már több mint kegyetlen. Ez embertelen” – írta az édesanya.
Mennes „büszke anyukaként” írta alá a levelet, ezzel is hangsúlyozva, milyen fontos számára a kisfia.

A levél gyorsan elterjedt az interneten, és rengeteg támogató hozzászólást kapott. Sokakat feldühített az érzéketlen felhasználó viselkedése, és dicsérték az édesanyát, amiért ilyen éretten kezelte a problémát.
Mennes a rengeteg támogató hozzászólásra egy újabb levéllel válaszolt, amelyben kifejezte elismerését.
„El sem tudom mondani, mennyire hálás vagyok, bárcsak lenne időm személyesen válaszolni minden üzenetre, de a rengeteg támogatás miatt ez egyszerűen lehetetlen” – írta.

Mennes nem volt hajlandó engedni, hogy a rosszindulatú hozzászóló befolyásolja az ő vagy mások életét, és a lehető legjobb módon reagált.