Ha olyan a vezetékes víz összetétele, akkor bizony meggyűlhet a bajunk a vízkővel egész életünkben. Létezik azonban egy természetes módszer, amely segítségével gondoskodhatunk fürdőszobánk szépségéről.
Nézzük, mivel tisztíthatjuk meg a csempét a vízkőlerakódástól és a foltoktól.
A szakemberek olyan természetes szerek, mint például citromlé, fehér ecet, szódabikarbóna és citromsav használatát javasolják. A vízkőlerakódás egy igen gyakori probléma, a tiszta és csillogó fürdőszoba ellensége.
Mivel tisztíthatjuk meg a csempét a vízkőtől és a foltoktól?
A foltokat az ásványi anyagok, például a kalcium és a magnézium felhalmozódása okozza, amelyek nagy koncentrációban találhatók meg a vízben.
Amikor a víz elpárolog olyan felületeken, mint a csempe és a padlólap, az ásványianyagok lerakódásokat hagyhatnak maguk után. Szerencsére van néhány egyszerű módszer, amely segítségével könnyen megszabadulhatunk a vízkőtől.
Egyik leghatékonyabb módszer az ecet és a szódabikarbóna kombinációja. Keverjünk össze egyenlő arányban ecetet és vizet, majd adjunk hozzá egy kevés szódabikarbónát. Tegyük a keveréket egy szórófejes palackba.
Permetezzük be a csempét, majd hagyjuk állni néhány percig. Ezután szórjuk be még egy kevés szódabikarbónával, majd dörzsöljük át puha sörtéjű kefével. Öblítsük le vízzel, majd töröljük szárazra egy tiszta törlőkendővel. Egy másik természetes megoldás a citromlé.
Facsarjunk friss citromlevet a csempére, és hagyjuk állni néhány percig. Ezután puha sörtéjű kefével dörzsöljük át a csempét, és öblítsük le vízzel.
A citromlé nemcsak a kemény vízfoltokat távolítja el, hanem friss, citrusos illatot is hagy maga után. Ha a természetes módszerek mégsem annyira hatékonyak, akkor vásároljunk bolti tisztítószert.
Olyan terméket válasszunk, amely foszforsavat vagy sósavat tartalmaz, hogy feloldja a csempén található ásványianyag-lerakódásokat.
Hogyan tisztítsuk meg a zuhanyzóban a csempét?
Szükségünk lesz fehér ecetre, vízre, citromlére, szódabikarbónára, súrolókefére vagy szivacsa és tiszta vízre.
Ha tartós foltok vagy vízkőlerakódások vannak, akkor lemosás előtt fontos beáztatni őket. Ehhez a tisztítóoldatot közvetlenül az érintett területekre kell alkalmazni. A tisztítás megkezdése előtt hagyjuk állni az oldatot néhány percig.
Súrolókefével vagy szivaccsal súroljuk át körkörösen a csempét, egyszerre csak egy kisebb területen kezdjük. Vigyázzunk a fugázott részre. Majd öblítsünk le mindent tiszta vízzel, bőségesen, és töröljük szárazra a felületet egy törlőruhával.
Hogyan tisztítsuk meg a porózus csempéket?
A szódabikarbóna kiváló a porózus csempe, például márvány tisztítására, mivel nem kell hozzá még savas oldat is, például ecet.
Keverjünk össze egy rész peroxidot két rész szódabikarbónával egy üres spray-palackban, majd fújjuk be az érintett felültet, és dörzsöljük át egy puha kefével.
Fontos, hogy puha kefét használjunk, különösen porózus csempe vagy márvány esetén.
Egy másik módszer szerint pépet is készíthetünk, ha összekeverünk két rész szódabikarbónát, egy rész vízzel. Vigyük fel a pasztát és hagyjuk állni egy éjszakán át, majd dörzsöljük le puha nejlonkefével. A végén forró vízzel öblítsük le alaposan.