Nagyban segíti a kisgyerekek mindennapi készségeinek fejlesztését, boldogság érzetét ha két-három éves korukban rendszeresen részt vesznek szüleikkel interaktív és művészeti tevékenységekben – olvasható az Open University és az Oxford Egyetem szakembereinek közös tanulmányában.
E szerint a gyerekek boldogsága főleg az olyan tevékenységekben való részvételtől függ, mint például az olvasás, mesemondás, bevásárlás, festés, kézműves foglalkozások. Ezek a tevékenységek jótékonyan befolyásolják a gyerekek motoros és szociális készségeit.
A kézművesség például a mozgásfejlesztést, az olvasás, mesélés és éneklés pedig a beszédre, a társas készségekre van jó hatással. A 2007 és 2010 között zajló kutatás során több mint 800 német szülőt kérdeztek arról, hogy 2-3 éves gyerekeiket mennyire érzik boldognak, illetve, hogy milyen közös tevékenységekbe vonják be őket.
Dr. Laurence Roope, az Oxford Egyetem Egészség-gazdaságtani Kutatóközpont kutatója szerint igaz, hogy sok esetben nehéz megoldani, hogy a szülő minél több aktív időt töltsön a gyerekével, ám fontos tudni, hogy a közös meseolvasás, kézműveskedés a gyerekek boldogságát szolgálja.