Nem tudni mikor történt, de manapság társadalmunk a gyógyszerek megszállottja lett. Ha valamilyen bajod van, van rá valamilyen tabletta.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
Ha alvászavarral küzdünk, nem teszünk egyebet, elmegyünk orvoshoz, hogy méregdrága gyógyszert írjon fel.
„Holdkórosokká” leszünk a gyógyszertől? Nem számít, mert legalább alszunk. Azonban nagyon is számít!
A súlyos mellékhatásokkal rendelkező altatókat csak végső megoldásként szabadna bevetni. Rengeteg olyan módszer van, ami segít az elalvásban, mellékhatások nélkül.
Több oka is lehet annak, ha nem jön álom a szemünkre, leggyakrabban a stressz áll az első helyen. Több tanulmány is kimutatta, hogy egy pár táplálék-kiegészítő segíthet ezen a problémán.
Először is lássuk a leggyakoribb alvásproblémákat:
1. Nehéz elaludni – a magnéziumnak kulcsfontosságú szerepe van az alvásban. Ezért a magnézium-hiány egyik vezető tünete lehet az insomnia. Arra is rájöttek időközben, hogy a depresszió kialakulásában és egyéb mentális betegségekben is szerepet játszik a magnézium.
Nagyon fontos a pótlása, ezért javasolt sötét levelű zöldségek, lencse, bab és akár szezámmag fogyasztása.
2. Nehéz átaludni az éjszakát – ebben az esetben a kálium a kulcs. Sok tanulmány foglalkozott ennek a szervezetben betöltött szerepével, és arra jutottak, hogy elengedhetetlen a megfelelő mennyiség az alváshoz. A káliumról mindenkinek a banán jut eszébe, azonban a napi szükséglet csak 10%-át tartalmazza. Ebből is megtalálható a gyógyszertárak polcain a tablettaforma is, azonban sokkal jobb hatást lehet elérni a táplálékkal bevitt káliummal. A bab, sült krumpli illetve az avokádó kiváló káliumforrás.
3. Kialvatlanság miatti fáradtság napközben – szoros összefüggést találtak a tudósok a D-vitamin hiány és a napközbeni fáradtság között. Azonban a D-vitamin esetében nem mondhatjuk el, hogy elegendő a táplálékkal bevitt mennyiség. Bizonyos halfélékben megtalálható, de annyi halat nem fogyasztunk, hogy elegendő jusson a szervezetünkbe.
A napsugarak hatására, a bőrben képződő mennyiség sem elegendő, ezért nem árt ha ebben az esetben tablettákhoz folyamodunk.